Rozciągaj się codziennie!

Rozciągaj się codziennie!

Strzykanie w kolanach, ból w kręgosłupie, niemożność zrobienia pełnego skłonu, wszystko to świadczy o słabym rozciągnięciu ciała. Im słabiej rozciągnięte, tym większy dyskomfort czuje się z wiekiem. Trudniej wykonywać pewne czynności, które wcześniej nie były problemem. Zdrowy styl życia to zachowanie jak najdłużej pełnej sprawności nie tylko umysłowej, ale i fizycznej. To oznacza, że codzienne rozciąganie jest bardzo istotne.

Dobrze pomagają ćwiczenia z callaneticsu, które z powodzeniem można wykonywać we własnym domu. Wystarczy trochę czasu oraz mata do ćwiczeń albo dywan. Krok po kroku, zaczynając od prostych ćwiczeń ramion można poprawić funkcjonowanie wszystkich kończyn.

Już po dwóch tygodniach widoczne będą pierwsze zmiany. Łatwiej będzie zrobić dłuższy krok, nogi i ręce będą elastyczniejsze, postawa zacznie się prostować, a oddech regulować. Podobnie, jak w przypadku jogi, tak i callanetics usprawnia funkcjonowanie układu oddechowego. Ćwiczenia rozciągające pomagają również nadać nogom szczupły kształt.