Praca w McDonald – szansa na uczciwy zarobek dla młodzieży

Praca w McDonald – szansa na uczciwy zarobek dla młodzieży

W McDonald praca daje wiele korzyści

Wakacje dla jednych osób są czasem leniuchowania, spaniem do południa czy też czasem spotkań ze znajomymi. Jednak są również osoby, które dni wolne chciałyby wykorzystać na zarobienie pieniędzy na zakup nowego telefonu, laptopa, czy też wymarzone podróże. Wydawać by się mogło, że osoby poniżej osiemnastego roku życia nie mają szansy na legalną pracę. Okazuje się, że wcale tak nie jest. Możemy od szesnastego roku życia pracować, chociażby w restauracji McDonald. Wystarczy, że w dowolnej wyszukiwarce internetowej wpiszemy sobie frazę praca mcdonald 16 lat zarobki. Okazuje się, że mając szesnaście lat nie dość, że nas zatrudnią to jeszcze dodatkowo na umowę o pracę. Musimy zdawać sobie sprawę, że podjęcie swojej pierwszej pracy w młodym wieku ma naprawdę wiele korzyści. Po pierwsze można zarobić na własne przyjemności. Po drugie uczymy się odpowiedzialności czy też zarządzania pieniędzmi. Pierwsza praca daje także radość z poczucia pewnej niezależności od swoich rodziców. Nie ma już potrzeby proszenia o dodatkowe pieniądze na sprzęty czy też na wymarzone podróże.

McDonald daje poczucie bezpieczeństwa

Zgodnie z kodeksem pracy osoby, które jeszcze nie ukończyły osiemnastego roku życia, traktowane są jako osoby młodociane oraz mogą wykonywać jedynie zadania lżejsze. Tak właśnie jest w pracy w McDonald. W restauracji obowiązują przepisy bezpieczeństwa. Rodzice zatem nie muszą obawiać się o dzieci. Uczniowie również nie mogą mieć nadliczbowych godzin czy też pracować w godzinach nocnych. Każdy nastolatek, który chce zarobić pieniądze w wakacje, musi mieć stosowne zaświadczenie lekarskie o zdolności do wykonywania określonych prac. Aby się zgłosić do pracy w McDonald, wystarczy sprawdzić, które restauracje  zatrudniają osoby młode i po prostu wysłać do nich swoje zgłoszenie.

To co w pracy nas najbardziej interesuje? Zarobki!

Jak powszechnie wiadomo, do pracy nie idziemy po to, aby dobrze się bawić. Idziemy po to, aby zarobić i to bez znaczenia, ile mamy lat. Zatem ile może zarobić osoba niepełnoletnia w restauracji McDonald? Znowu warto użyć do tego celu wyszukiwarki. Aby dowiedzieć się więcej, wpiszmy sobie: praca mcdonald 16 lat zarobki. Wszystko jest, tak naprawdę zależne od tego ile godzin miesięcznie będziemy pracowali. Dlatego w celu otrzymania już konkretnych informacji powinniśmy się udać już do konkretnej restauracji na rozmowę z osobą odpowiedzialną za rekrutację.

McDonald nie jest jedyną opcją

Szukając frazy praca mcdonald 16 lat zarobki ograniczamy się tylko do tej jednej restauracji. Nic dziwnego – McDonald to najpopularniejsza sieć restauracji typu fast food w Polsce, a o możliwości pracy dorywczej w niej słyszy się ciągle. Nie jest to jednak jedyna firma, która legalnie i bez problemu zatrudnia w naszym kraju osoby młodociane.

Niestety 16-latkowie nie mają możliwości pracy u największego rywala McDonalda – KFC, gdzie pracować mogą tylko osoby pełnoletnie. W każdym mieście z pewnością znajdą się jednak inne restauracje, które będą skłonne zwłaszcza w okresie wakacji przyjąć młodocianego pracownika. Poza tym młody człowiek może pracować na przykład przy zbiorze owoców, roznoszeniu ulotek lub w hotelu. Supermarkety również często poszukują pracowników do pomocy przy inwentaryzacji lub układaniu towarów, na przykład w weekendy lub po południu. Warto stale przeglądać strony internetowe z ogłoszeniami o pracę, ale też samemu bezpośrednio nawiązywać kontakt z potencjalnymi pracodawcami i pytać o możliwość znalezienia zatrudnienia. Wielu nastolatków jest także znaleźć drobną pracę w swojej najbliższej okolicy – u rodziny lub sąsiadów. Może to być wyprowadzanie psów, sprzątanie, opieka nad dziećmi czy koszenie lub odśnieżanie posesji.

Jakie zasady obowiązują przy podejmowaniu zatrudnienia przez osoby małoletnie?

Są pewne wymagania, które osoby poszukujące frazy praca mcdonald 16 lat zarobki powinny poznać. Aby osoba powyżej 16 roku życia mogła podejmować pracę, musi być absolwentem 8-letniej szkoły podstawowej lub gimnazjum, a także przedstawić ważne zaświadczenie lekarskie o zdolności do wykonywania danej pracy. Małoletni nie może podejmować tak zwanej pracy wzbronionej, czyli niebezpiecznej, a jedynie prace lekkie lub takie, które przygotowują go do późniejszego zawodu. Jest mu zagwarantowana 48-godzinna przerwa w pracy w czasie każdego tygodnia. Musi ona obejmować niedzielę, więc może to być albo weekend, albo niedziela i poniedziałek. W czasie roku szkolnego pracować można maksymalnie 12 godzin tygodniowo, w tym nie dłużej niż 2 godziny dziennie od poniedziałku do piątku. W czasie wolnym od zajęć szkolnych limit ten to 7 godzin na dobę i 35 godzin w tygodniu. Wszystkie te regulacje mają na celu zapewnienie młodocianym osobom możliwości pracy, ale tak, żeby nie była ona ponad ich siły i żeby nie wpłynęła negatywnie na ich zdrowie. Dla osób młodych praca powinna być dodatkiem, a nie dominującym zajęciem. W końcu podstawą w życiu młodego człowieka powinno być kształcenie się, po którym to dopiero przyjdzie czas na poważną pracę zawodową.

Zalety zatrudniania nastolatków

Nastolatkowie są często postrzegani jako obciążenie dla pracodawców, ponieważ jest bardziej prawdopodobne, że będą nagle nieobecni w pracy, ale nie zawsze tak jest. W niektórych przypadkach zatrudnienie nastolatka może być korzystne dla obu zaangażowanych stron. Pracodawcy mogą wykorzystać swoją kreatywność i energię, podczas gdy nastoletnie osoby mają szansę zdobyć cenne doświadczenie i zarobić na czesne lub inne wydatki. Co więcej, praca w tak młodym wieku uczy sprawnego zarządzania własnymi finansami, dzięki temu dużo łatwiej jest zarządzać zgromadzonym majątkiem w dorosłości.

Wady zatrudniania nastolatków

Zatrudnianie nastolatków ma wiele wad. Jedną z nich jest niedojrzałość i brak doświadczenia. Mogą nie być tak odpowiedzialni jak osoba dorosła i mogą popełniać błędy, które mogą kosztować firmę pieniądze.

Inną wadą jest to, że nastolatki nie mają takiej samej etyki pracy jak dorośli. Mogą się obijać lub wygłupiać, zwłaszcza gdy są znudzeni lub nie są zainteresowani tym, co robią. Może to prowadzić do niższej produktywności i wyższego wskaźnika rotacji firmy.

Wreszcie, jest jeszcze kwestia bezpieczeństwa przy zatrudnianiu nastolatków. Nastolatki mogą nie być w stanie obsługiwać niebezpiecznych lub ciężkich maszyn, co może narazić ich na niebezpieczeństwo podczas pracy w środowisku z tego rodzaju materiałami.

Jakie rodzaje pracy mogą znaleźć nastolatkowie?

Znalezienie pracy dla nastolatków może być trudnym zadaniem. Ale istnieje wiele opcji, które są dla nich dostępne. Wakacyjna praca w McDonaldzie to nie jedyna opcja. Praca na nastolatków czeka czasem także w centrach handlowych. Istnieją również możliwości pracy jako stażyści w różnych firmach. Mogą również znaleźć pracę sezonową, np. zimą pracując w ośrodkach narciarskich lub latem pracując na farmie.

Najlepszym sposobem na znalezienie pracy jest skorzystanie z mediów społecznościowych i aplikacji, które zawierają listę wszystkich dostępnych stanowisk w ich okolicy.

Jak się przygotować przed pójściem na rozmowę kwalifikacyjną?

Przed pójściem na rozmowę kwalifikacyjną ważne jest wcześniejsze przygotowanie się i upewnienie się, że posiadasz wszystkie niezbędne informacje o firmie i stanowisku. Pomoże Ci to pewnie odpowiedzieć na pytania i udowodnić, że dobrze pasujesz na to stanowisko.

Przed pójściem na rozmowę kwalifikacyjną ważne jest zatem zbadanie firmy i stanowiska. Możesz poznać obowiązki, oczekiwania płacowe i kulturę firmy.

Te wskazówki pomogą Ci przygotować na rozmowę o pracę!

Rozmowy kwalifikacyjne są stresujące nietrudno zatem powiedzieć na nich coś, czego później będziemy żałować. Oto kilka wskazówek, czego nie mówić podczas rozmowy:

  • Nie wspominaj o swoich słabościach;
  • Nie pytaj o wynagrodzenie ani świadczenia, dopóki nie otrzymasz oferty pracy;
  • Nie rozmawiaj o swoim życiu osobistym;
  • Nie spóźnij się na rozmowę kwalifikacyjną!

Jak przygotować się i swoje CV, aby pozytywnie się wyróżniać?

Dobre CV to pierwszy krok do rozmowy kwalifikacyjnej. CV musi być dobrze zaprojektowane, zawierać jasne i zwięzłe podsumowanie Twoich umiejętności i doświadczenia. Musi być również dostosowany do stanowiska, o które się ubiegasz.

Istnieje wiele narzędzi, które mogą pomóc w stworzeniu CV, ale nie zawsze zapewniają one taką samą jakość, jak profesjonalny autor CV. Będziesz musiał zdecydować, czy chcesz mieć bezpłatną, czy płatną usługę. Darmowe usługi mogą nie oferować tylu funkcji lub opcji dostosowywania, co usługi płatne, dlatego ważne jest, aby przeprowadzić rozeznanie przed podjęciem decyzji o jednym.