Atrakcje Indonezji – kraj tysiąca wysp

Atrakcje Indonezji – kraj tysiąca wysp

Wyspiarski kraj

Indonezja to ponad 17 tysięcy malowniczych i jakże różnorodnych wysp. Od najnowocześniejszych kurortów, które jednak zawsze zgodne są z tradycją danej wyspy, poprzez plemiona żyjące niezmiennie jak kilka set lat temu, a całkowicie nieodkryte tereny lasów deszczowych. Liczne wyspy położone są w otoczeniu Oceanu Indyjskiego i Oceanu Spokojnego. Większość wysp Indonezji znajduje się w strefie klimatu równikowego.  Można powiedzieć, że nie występują tam pory roku. Wysoka temperatura powietrza utrzymuje się tam niezmiennie przez 365 dni. Na próżno szukać też dobowych różnic temperatury. Najprościej mówiąc, jest tam ciepło przez cały czas. Jeśli chcemy uniknąć opadów deszczu warto wybrać rejony Małych Wysp Sundajskich. Klimat podrównikowy czyli gwarancja świetnej pogody to np. wyspa Bali.

Atrakcje Indonezji

Chciałoby się powiedzieć, że Indonezja to dużo różnych atrakcji w jednym miejscu, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście wszystko to na około 1 904 569 km² powierzchni. Dlatego chyba lepiej powiedzieć, że różnorodne atrakcje, wiele religii i kultur, możemy spotkać na terenie jednego kraju. Indonezja to gwarancja niezapomnianych wakacji zarówno dla wiecznie ciekawych łowców przygód jak i amatorów błogiego lenistwa i kąpieli słonecznych. Każda część tego kraju to gwarancja na poznanie innych mieszkańców, kultury, zwyczajów i wierzeń. Każda wyspa jest inna. Turysta zwiedzający poszczególne wyspy ma wrażenie, ze w krótkiej chwili przenosi się z jednego świata do drugiego. Nic nigdzie nie jest tu takie samo. Możemy poznać kultury rdzennych ludów, a jednocześnie zamieszkać w ekskluzywnych domkach na Bali.

Najpopularniejsze miejsca

Wybór wakacji w Indonezji to szansa na wiele niezapomnianych atrakcji. Wyspa Bali to coś dla miłośników rajskich plaży z przepięknym piaskiem i turkusową wodą. Należy do Małych Wysp Sundajskich co pozwoli nam cieszyć się tam niesamowita pogodą. Swoje miejsce znajda tam zarówno osoby, które nie chcą przepłacać za wczasy, alei takie które uwielbiają luksusy i przepych. Zajęcie z kolei znajdzie tam dla siebie turysta aktywny jak i ten lubiący błogie lenistwo. Nurkowanie da nam szansę na zobaczenie najpiękniejszych raf koralowych na świecie. Jeśli bardziej niż na luksusach zależy nam na odkrywaniu nieznanych terenów, atrakcją będzie dla nas Papua. Region ten to głównie gęste lasy deszczowe, które zamieszkują liczne plemiona tradycyjne. Podróż w to miejsce to nie tylko szansa na zobaczenie licznych atrakcji Indonezji, ale także na przeniesienie się w zupełni inny świat, w porównaniu do tego, w którym żyjemy na co dzień.