Kredyt hipoteczny Rzeszów – który wybrać?

Kredyt hipoteczny to bardzo poważne i długoterminowe zobowiązanie, na które Polacy decydują się bardzo często, ponieważ w wielu przypadkach jest jedynym sposobem na zakup własnego mieszkania. Kluczowe jest, aby wybrać możliwie jak najlepszą ofertę takiego kredytu, ponieważ nawet pozornie niewielkie różnice w warunkach dwóch ofert mogą ostatecznie oznaczać różnice pokroju kilkunastu, kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy złotych w całkowitym koszcie kredytu. Tylko który kredyt hipoteczny wybrać?

Co wpływa na koszt kredytu hipotecznego?

Koszt kredytu hipotecznego zależy przede wszystkim od:

  • oprocentowania
  • prowizji za udzielnie kredytu
  • opłaty przygotowawczej
  • dodatkowych opłat.

Na oprocentowanie kredytu hipotecznego składa się zmienna stopa procentowa WIBOR, niezależna od banków, a także marża, która stanowi dla tych instytucji główne źródło zarobków z kredytów. Co ważne, stopy WIBOR nie można negocjować, ale wysokość marży już tak.

Opłata przygotowawcza jest coraz rzadziej spotykana, natomiast bez pewnych dodatkowych opłat może się nie obejść. Chodzi tutaj na przykład o ubezpieczenie kredytu, które jest obowiązkowe, jeśli nie chcemy bądź nie jesteśmy w stanie zgromadzić 20% wkładu własnego.

Który kredyt hipoteczny wybrać?

Kredyt hipoteczny to z reguły zobowiązanie na kilka dekad – musimy więc dobrze zastanowić się nad jego wyborem. O ile nie posiadamy w tym zakresie specjalistycznej wiedzy, warto nie ryzykować pomyłki i skontaktować się z doświadczonym specjalistą. Możemy w ten sposób potencjalnie znacznie zmniejszyć całkowity koszt kredytu i tym samym zaoszczędzić duże sumy.

Co oczywiste, doradca kredytowy https://kredytyrzeszow.com/, który zajmuje się zawodowo porównywaniem kredytów i znajdowaniem wśród nich najlepszych możliwych ofert, prawdopodobnie będzie w stanie dokonać lepszej selekcji niż my sami. Co również bardzo istotne, często doradcy kredytowi są w stanie zaangażować się w negocjacje z bankiem i uzyskać od niego zgodę na modyfikację warunków na korzyść klienta.

Na przykład poprzez zmniejszenie wspomnianej wcześniej marży. Nawet jeśli różnica na pierwszy rzut oka wydawać się będzie niewielka, to na przestrzeni kilkudziesięciu lat okaże się ona odczuwalna.

Musimy także wziąć pod uwagę fakt, że kredyt hipoteczny wiąże się ze znacznie większą ilością formalności niż tradycyjny kredyt gotówkowy, a dobry doradca kredytowy https://kredytyrzeszow.com/kredyty-hipoteczne-rzeszow/ pomoże nam również z nimi. Z tego względu tym bardziej warto się z nim skontaktować. Jeśli tego nie zrobimy, później może się okazać, że niepotrzebnie znacznie przepłaciliśmy za kredyt.

Doradca Kredytowy Rzeszów
ul. Podwisłocze 33
35-309 Rzeszów
woj. podkarpacie
+48 533 88 78 78
[email protected]