Jak pozbyć się gruzu po remoncie? 3 pomysły

Jak pozbyć się gruzu po remoncie? 3 pomysły

Jednym z najczęściej zadawanych pytań przez osoby, które właśnie skończyły remont, jest: „Gdzie mogę pozbyć się poremontowych odpadów i gruzu?”. Sprawa nie jest bowiem tak oczywista, jak mogłoby się wydawać, a śmieci takie jak gruz, tynk i farby nie mogą znaleźć się w osiedlowym śmietniku. Jak i gdzie możemy się więc pozbyć śmieci, które powstały podczas remontu i dumnie piętrzą się w naszym domu?

Jak pozbyć się gruzu po remoncie?

Gruntowne remonty nie mogą skończyć się bez kilogramów gruzu, który powstał podczas prac. Warto wiedzieć, że wyrzucanie go do kosza na śmieci, a co gorsza do lasu i w inne nieoczywiste miejsca jest nielegalne i może nam za to grozić mandat. Co więc zrobić ze zbędnymi kilogramami takiego odpadu?

Oddaj go komuś

Pierwszym rozwiązaniem jest oddanie go komuś, kto zrobi z niego pożytek. To, co dla nas bardzo często jest nieprzydatne, dla niektórych jest pożytecznym materiałem, który może przydać się np. przy pracach w ogrodzie i na działce. Gruz można oddać innej osobie, która wykorzysta go np. do wysypywania ścieżki w ogrodzie lub wykonywania drenażu. Wystaw ofertę na Facebooku lub OLX i poczekaj chwilę, być może ktoś odbierze Twój gruz za darmo i jeszcze będzie zadowolony, że udało mu się zdobyć materiał, który przyda się na działce.

Zamów kontener

Jeśli nikt nie będzie zainteresowany Twoim gruzem, to możesz skorzystać z pomocy firmy http://gruzout.pl/oferta/, która po niego przyjedzie i za opłatą zawiezie go w odpowiednie miejsce. Dobrym rozwiązaniem jest także wynajęcie kontenera, do którego na bieżąco będziesz wrzucać gruz powstały podczas remontu. Sprawdzi się on głównie na większych budowach lub przy gruntownych remontach całego mieszkania. Korzystając z takiej pomocy, nie musisz się martwić samodzielnym pozbywaniem się kłopotliwych odpadów i zyskasz więcej czasu na porządkowanie mieszkania lub domu po remoncie. To zdecydowanie jedna z najwygodniejszych propozycji.

Oddaj do punktu

W większości miast można znaleźć specjalne punkty, do których można bezpłatnie przywozić gruz i inne odpady. Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – bo tak właśnie brzmi nazwa miejsca, gdzie możemy przywozić gruz, pracuje w określonych godzinach i dniach, dlatego warto przed podróżą upewnić się, czy na pewno jest otwarty. Jest to rozwiązanie bezpłatne, dlatego jest to jego duży plus jednak niepraktyczne, bo odpady musimy przywieźć i rozładować sami. Może to zająć sporo czasu, jeśli do wyrzucenia masz całką pokaźną ilość poremontowych odpadów.