Standardowa wysokość stołu kuchennego – ile wynosi?

Stoły to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdej kuchni. Dzięki ich zastosowaniu jadalnia nabiera dodatkowej estetyki, a ponadto staje się o wiele bardziej funkcjonalna. Z pomocą stołów spożywanie posiłków oraz zacieśnianie więzi pomiędzy członkami rodziny jest bowiem o wiele prostsze. Przy wyborze optymalnego stołu dla siebie należy jednak brać pod uwagę nie tylko jego wygląd, ale również wysokość. To ona determinuje w dużym stopniu komfort domowników, dlatego jest niezwykle ważna.

Jaka jest standardowa wysokość stołu kuchennego?

Na rynku można znaleźć różne warianty stołów kuchennych, aczkolwiek największą popularnością cieszą się te, które mają standardową wysokość. Są one bowiem synonimem prostoty i wszechstronności, dzięki czemu pasują do każdego wnętrza bez wyjątku. W obecnych czasach standardowa wysokość stołu do kuchni oscyluje w okolicach 76 centymetrów. Stoły te są dopasowane do krzeseł, których siedzisko znajduje się na wysokości 45 centymetrów. Wartości te mogą jednak różnić się w zależności od konkretnego modelu. Osoby ceniące sobie większe przedmioty nierzadko sięgają po stoły, których wysokość wynosi powyżej 80 centymetrów. Fani minimalistycznych rozwiązań przeważnie doceniają natomiast stoły, które mają mniej niż 70 centymetrów. Wybór idealnej wysokości w głównej mierze zależy bowiem od preferencji danej osoby i stylu konkretnego wnętrza.

Wysokość stołu kuchennego – dlaczego jest tak ważna?

Wiele osób sądzi, że wysokość stołu kuchennego nie ma żadnego znaczenia. Takie opinie są jednak niewłaściwe, ponieważ wymiary odgrywają bardzo istotną rolę. Wysokość jest szczególnie istotna w domach, w których znajdują się małe dzieci. Osoby w tym wieku stale rosną, w efekcie czego stół powinien być dobrany w taki sposób, aby zapewniał im komfortowe oraz wygodne siedzenie. Wzrost danego człowieka jest bowiem ściśle powiązany z wysokością stołu. Jeżeli będzie on zbyt mały albo zbyt duży, to automatycznie komfort domownika będzie stał na zdecydowanie niższym poziomie. Wysokość ma spore znaczenie również pod kątem estetycznym. Umożliwia ona bowiem stworzenie estetycznej i praktycznej jadalni.

Stół kuchenny – na co zwrócić uwagę oprócz jego wysokości?

Przy wybieraniu idealnego stołu kuchennego najważniejszą rolę odgrywa jego wysokość. Spore znaczenie ma jednak także kolorystyka. Powinna być ona dopasowana do innych mebli, aby zapewnić należyty ład oraz harmonię w kuchni. Istotnym aspektem jest też wytrzymałość danego produktu. Aby mieć pewność, że przetrwa on próbę czasu, warto stawiać na stoły wykonane z jakościowego drewna. W przeciwnym razie stół może bowiem nie tylko ulec przedwczesnemu zniszczeniu, ale również generować niechciane niebezpieczeństwo. Przy szukaniu dobrego stołu dla siebie bardzo ważną rolę odgrywa też aspekt finansowy. Najlepiej sięgać po stoły, które mają wypracowaną należytą renomę oraz cieszą się dobrymi recenzjami. Wybieranie najtańszych produktów wątpliwej jakości może bowiem przynieść wiele niechcianych reperkusji.

Dodaj komentarz