Pomadka nude – jak wybrać idealną, płynną pomadkę do ust?

Pomadka nude – jak wybrać idealną, płynną pomadkę do ust?

Idealny makijaż to nie tylko wynik właściwej aplikacji czy poziomu naszych zdolności makijażowych. To również odpowiednio dobrane, wysokiej jakości kosmetyki, których odcienie i kolory podkreślają naszą urodę.

Znaczenie odgrywa zatem nie tylko podkład, paleta użytych do oczu cieni, czy tusz do rzęs, ale przede wszystkim szminka. A jeżeli już o niej mowa, to w codziennym makijażu najlepiej sprawdza się pomadka nude, która podkreśla naturalny kolor warg, a przy tym dodaje im objętości. Aby jednak tak się stało, konieczne jest wybranie właściwego produktu.

Czy każdemu pasuje pomadka nude?

Pomadka w kolorze nude to najbezpieczniejsza makijażowa opcja, która pasuje wszystkim kobietom. Jest ona zatem idealnym wyborem dla wszystkich typów urody, co jest jej niewątpliwą zaletą.

W tym przypadku sekretem idealnie wyglądających ust jest jedynie wybór właściwego koloru. Na szczęście w tej kwestii nie mamy na co narzekać, bowiem producenci nudowych pomadek oferują nasz szeroki wybór.

Jak wybrać idealną nudową pomadkę?

Znalezienie idealnej pomadki nude to nie taka prosta sprawa. Przy jej wyborze powinnaś kierować się jednak przede wszystkim własnymi preferencjami i obowiązkowo karnacją swojej skóry oraz naturalnym kolorem warg. Obowiązkowo powinnaś trzymać się kilku zasad.

W przypadku posiadania jasnej karnacji najlepiej, abyś używała odcieni wpadających w róż. Jeśli jednak Twoja cera jest śniada, wówczas idealnym wyborem będzie brzoskwiniowa lub beżowa pomadka. Natomiast dla kobiet o ciemnej karnacji sprawdzają się nudowe brązy.

Trzeba jednak pamiętać, że nie u każdej kobiety sprawdzi się jednak ten sam odcień. Jeśli np. używasz zbyt jasnej pomadki, wówczas będziesz wyglądać zbyt blado i na pewno niekorzystnie.

Prawidłowa aplikacja pomadką nude – o czym należy pamiętać?

Sekretem pięknych, nudowych ust jest nie tylko wybór właściwego kosmetyku, ale również jego aplikacja. Aby uzyskać idealne usta pomalowane pomadką nude, warto w pierwszej kolejności wykonać peeling ust, dzięki któremu pozbędziesz się suchych skórek. Możesz wykonać go przeznaczonym do tego kosmetykiem lub szczoteczką do zębów. Następnie na niczym nienawilżone usta nałóż cieniutką warstwę podkładu lub korektora, po czym obrysuj usta nieco ciemniejszą konturówką.

Teraz możesz przejść do aplikacji pomadki. Najwygodniej będzie użyć do tego pędzelka, którym przy okazji delikatnie rozblendujesz granicę między konturówką, a pomadką. Na koniec raz jeszcze nałóż pędzelkiem pomadkę i delikatnie wklep nim produkt w usta. Twoje idealne, nudowe usta są już gotowe!