Aranżacja ściany z telewizorem.

Aranżacja ściany z telewizorem.

W większości domów i mieszkań, ściana z telewizorem, jest najbardziej przyciągającym wzrok punktem salonu. Mając to na uwadze, warto zaaranżować ją w przemyślany, estetyczny sposób, by pasowała stylem do reszty pomieszczenia. Dzięki temu odpoczynek w tym miejscu będzie jeszcze przyjemniejszy, a wieczorne seanse filmowe ciekawsze.

Kolor i faktura ściany.

Najbardziej minimalistycznym i łatwym w realizacji rozwiązaniem jest pomalowanie ściany na jeden kolor. Bardzo modne są ciemne kolory, na przykład granat albo butelkowa zieleń, które dodają wnętrzu charakteru. Można pomalować całą ścianę lub tylko jej fragment, wydzielając w ten sposób strefę telewizyjną. Ciekawym pomysłem jest dekoracyjna ściana z cegły lub płytek imitujących kamień. Na rynku można dostać wiele rodzajów tego typu dekoracji o różnych fakturach i barwach. Jeśli chcemy, by salon wyglądał oryginalnie, doskonałym rozwiązaniem są panele 3d. Mogą być wykonane z betonu, drewna, gipsu czy pianki poliuretanowej. Dodają głębi, charakteru i są doskonałym wykończeniem nowoczesnych wnętrz.

Szafki wiszące.

Szczególnie w małych wnętrzach, każdą wolną przestrzeń, warto wykorzystać do przechowywania. Ściana nad telewizorem doskonale się do tego nadaje. Można zastosować pełne fronty albo szklane, które wyeksponują zastawę stołową, wazony, ulubione figurki czy gadżety. Zabudowę rtv możemy także stworzyć w taki sposób, by otaczała telewizor z każdej strony. Dzięki temu, miejsca do przechowywania będzie jeszcze więcej, a wszystkie elementy stworzą spójną, estetyczną całość.

Półki na książki i kwiaty.

Ściana telewizyjna, to także dobre miejsce na wyeksponowanie domowej biblioteczki. Książki zawsze dobrze się prezentują, a w salonie, oprócz oglądania dobrych filmów, czyta się przecież równie fascynujące książki. Doskonałym dopełnieniem wystroju są rośliny doniczkowe. Dodają energii, wprowadzają harmonię i spokój. Lepiej się przy nich odpoczywa, a także poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniu. Bardzo oryginalnie wygląda ściana nad telewizorem, gdzie półki zapełnione są włącznie roślinami. To bardzo modne rozwiązanie związane z ruchem eko, a także stylem skandynawskim i boho.

Galeria zdjęć i obrazów.

Jeśli lubimy wieszać na ścianach rodzinne zdjęcia, to miejsce nad telewizorem będzie doskonałym wyborem do tego celu. Całą tę powierzchnię można także zamienić w galerię obrazów lub plakatów. Funkcję dekoracyjną spełnią w ten sposób nie tylko same grafiki, ale także ramy i ramki, dostępne na rynku w wielu kształtach, rozmiarach i kolorach. To świetne rozwiązanie na szybką i niedrogą aranżację, która robi ogromne wrażenie.

Dodaj komentarz