Klimatyczna kawalerka – efektywna aranżacja mieszkania dla singla

Niewielkie oraz ciasne kawalerki popularne wśród młodych osób, to świetne rozwiązanie dla singli, którzy podjęli decyzję o wyprowadzce z rodzinnego domu. I chociaż metraż ten niejednokrotnie może dawać się we znaki, to jednak ciasne, ale własne – mówi nam wszystko. Niewielka przestrzeń nie musi oznaczać , że będzie ona urządzona bez gustu. Wystarczy odrobina dobrych chęci oraz kreatywności, aby nadać wnętrzu wyjątkowości.

Jak urządzić niewielkie mieszkanie dla singla?

Zawsze najtrudniej jest urządzić małe i ciasne mieszkanie. Dwa pokoje, które mamy do dyspozycji, dość często muszą zastępować wiele innych pomieszczeń, do których przywykliśmy w rodzinnym domu. Pamiętaj jednak, że najtrudniej, nie musi oznaczać, że jest to niemożliwe. Taki niewielki metraż zmusza nas do zastanowienia się nad całym wyposażeniem. To właśnie dlatego w tej kwestii najrozsądniej jest pójść w stronę minimalizmu, dzięki temu mieszkanie dla singla stanie się wygodne i funkcjonalne.

Już w starożytności ludzie doradzający władcom wiedzieli, że podział rozległego imperium na mniejsze terytoria pomaga sprawniej zarządzać całością państwa. Wykorzystaj zatem dostępny metraż i już na początku zadecyduj, która przestrzeń będzie spełniać jaką rolę. Takie wydzielenie stref funkcjonalnych pozwoli zachować wygodę i wrażenie przestronnego wnętrza. Zanim jednak zaczniesz rozdzielać niewielką kawalerkę na jeszcze mniejsze pomieszczenia, weź pod uwagę kilka mniej inwazyjnych rozwiązań.

Wizualne powiększenie kawalerki

Przy wizualnym powiększaniu niewielkiej kawalerki warto jest skupić się przede wszystkim na kolorach. Wbrew pozorom to właśnie one są w stanie załatwić znaczną część roboty. Przy wyborze koloru ścian stawiaj na biel. Nie wieszaj firanek ani zasłonek w oknach. Rzymskie rolety skutecznie ochronią Ciebie przed natarczywymi promieniami słońca oraz wścibskimi spojrzeniami sąsiadów.

Jeżeli chodzi o dekoracje oraz meble, to w mieszkaniu dla singla powinniśmy zrezygnować z wszelkich niepotrzebnych ozdób. W tej kwestii postaw na minimalizm. Unikaj zatem gromadzenia niepotrzebnych dodatków. Zamiast niepotrzebnych i zbierających kurz figurek oraz tysiąca zdjęć – zawieś lustro. Jego odbicie powiększy ciasne wnętrze, a dodatkowe i stylowe oświetlenie zrobi swoje. Jeżeli chodzi o same meble – to  i tutaj masz ogromne pole do popisu. Współczesna technologia meblarska pozwala na ciekawe rozwiązania. Przykładowo możesz zakupić niewielki stół do kuchni, który posiada funkcję podnoszenia blatu. Dzięki temu rozłożysz go wtedy, gdy będziesz potrzebować. Możliwości na urządzenie mieszkania dla singla masz zatem wiele – wystarczy trochę pomyśleć, a Twoje wnętrze wyda się optycznie większe.

Dodaj komentarz