Na czym polega fenomen e-sportu?

Na czym polega fenomen e-sportu?

Jeszcze do niedawna zawody w grach wideo kojarzyły się głównie z hobbistycznym zajęciem, na które pozwalają sobie jedynie najbardziej zapaleni fani elektronicznej rozrywki. Obecnie rozgrywki w takich grach, jak chociażby Counter-Strike lub StarCraft przyciągają rzesze kibiców, którzy płacą spore pieniądze, żeby móc dopingować swoich faworytów. Na czym tak naprawdę polega fenomen e-sportu http://CsCenter.pl?

Zanurzenie w wirtualnym świecie

Nie od dziś wiadomo, że gry wideo pozwalają na interaktywną rozrywkę, która przenosi gracza do zupełnie nowego świata. Co prawda można by dyskutować, czy plenerowa gra w paintball nie jest zdrowsza i bardziej rozwijająca fizycznie od komputerowych zawodów w Counter-Strike, jednak ciężko nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że to ta druga dyscyplina bardziej oddaje realia prawdziwej operacji militarnej. Udział w mistrzostwach typu e-sport pozwala więc doświadczyć wrażeń, których nie dostarcza żaden inny sport. Z tego powodu również widzowie tak bardzo lubią śledzić na żywo zmagania zawodników.

Ogromne imprezy oraz wysokie zarobki

Największe mistrzostwa w grach wideo nie odbywają się kawiarenkach internetowych, chociaż lokalne i kameralne zawody często miały miejsce w tego typu punktach. Chcąc poznać rozmach profesjonalnych zawodów e-sportowych wystarczy wybrać się na Intel Extreme Masters w Katowicach, tyle że warto pojawić się na nich trochę wcześniej, ponieważ kolejka po bilety często bywa kilkusetmetrowa. Duże imprezy gamingowe to zazwyczaj nie same mistrzostwa, ale również targi najnowszego sprzętu oraz integracyjne wydarzenia towarzyszące, na których mogą poznać się gracze z całego świata. Nic więc dziwnego, że w dzisiejszych czasach za e-sportem stoją ogromne tony pieniędzy, które umożliwiają wielu zawodnikom życie na wysokim poziomie.

Rosnąca popularność zawodników

Wiadomo, że każdy kojarzy takie postaci, jak chociażby Robert Lewandowski czy Cristiano Ronaldo. Popularność zawodników e-sportu wciąż nie jest tak duża, ale wbrew pozorom zawodowi gracze nie ważą setek kilogramów i nie przypominają tak zwanych nerdów, którzy nie wychodzą z domu. Na świecie istnieje wielu cenionych graczy, a wśród polski zawodnik Jarosław Jarząbkowski, znany bardziej jako „pashaBiceps”, który zdobywał duże sukcesy we wspomnianej już grze Counter-Strike. Mistrzowie elektronicznych rozgrywek często stają się charyzmatycznymi gwiazdami, z którymi widzowie pragną się utożsamiać. Warto zauważyć, że e-sport jest dyscypliną dostępną dla niemal wszystkich, dlatego każdy może marzyć o zostaniu mistrzem wirtualnych rozgrywek.