Życie po rozwodzie – jak sobie radzić? Rozwód a kredyt

Rozwód to dla większości osób smutne i traumatyczne przeżycie. To nowy etap w życiu, który może stanowić furtkę do czegoś lepszego, jednak nie zawsze na początku zdajemy sobie z tego sprawę. Żal, rozgoryczenie i złość to tylko część z negatywnych emocji, jakie mogą nam towarzyszyć po rozstaniu. Nie należy się jednak poddawać i trzeba ułożyć swoje życie na nowo. Jak porazić sobie z rozwodem i uporządkować uczucia? Podpowiadamy.

Nie tłamś emocji

Wspomniane wcześniej uczucie żalu i smutku potrafią naprawdę boleć, dlatego nie trzymaj ich w sobie i daj upust emocjom. Jeśli masz ochotę płakać – zrób to, to samo tyczy się krzyku. Wieczór, który spędzisz, płacząc w poduszkę, lub krzycząc w sufit, potrafi być oczyszczający i sprawi, że następnego dnia poczujesz się lżej. Rozwód może być naprawdę bolesnym doświadczeniem i po prostu trzeba przetrwać ten trudny okres. Skrywanie w sobie złych emocji Ci jednak w tym nie pomoże i powinieneś się ich pozbywać. Spotkaj się z bliską osobą, z którą zawsze możesz szczerze porozmawiać i zwierz się jej z trudnych emocji. Nie trać czasu na rozpamiętywanie pięknych chwil z małżeństwa i podejdź racjonalnie do tego, czemu związek się rozpadł i jakie nowe możliwości Ci to daje.

Daj sobie pomóc

Po rozwodzie skorzystaj z pomocy bliskich, którzy się o Ciebie martwią. To nie jest najlepszy czas, żebyś całe dnie przesiadywał samotnie w domu – wręcz przeciwnie. Po rozwodzie możesz bardziej niż zawsze potrzebować towarzystwa, które pozwoli Ci zapomnieć o smutnej sytuacji. Spotkania z rodziną i przyjaciółmi, a także praca i kontakt ze współpracownikami może działać kojąco i da Ci choć na chwilę zapomnieć o rozwodzie. Czasem jednak rozmowa z bliską osobą nie pomaga, problem jest znacznie głębszy, niż mogło się wydawać na początku. Jeśli czujesz, że jesteś na skraju depresji i rozmowy z bliskimi nie pomagają Ci tak jakbyś tego chciał, to warto zwrócić się o pomoc do specjalisty. Rozmowa z psychologiem lub psychoterapeutą wcale nie jest czymś wstydliwym i warto to zrobić, jeśli nie jesteś samodzielnie w stanie poukładać swoich uczuć.

Zacznij zmiany i dopilnuj formalności

Jeśli poczujesz się już nieco lepiej, to możesz wprowadzić do swojego życia nową rutynę. Po rozwodzie nawet poranne picie kawy może Ci się kojarzyć z byłym małżeństwem. Aby tego uniknąć, zmień swoje przyzwyczajenia i próbuj nowych rzeczy. Jeśli czujesz się już wystarczająco na siłach, możesz też zadbać o ostatnie formalności, które musisz załatwić w obecności byłego współmałżonka. Rozwód a kredyt może być jedną z najbardziej wymagających formalności do załatwienia. Musisz wraz z drugim kredytobiorcą – byłym mężem lub żoną iść do banku i dowiedzieć się co robi się, gdy jest rozwód a kredyt np. hipoteczny dalej nie został spłacony.

Co może popsuć naszą zdolność kredytową, a co może ją poprawić?

Czym jest zdolność kredytowa i czy mamy na nią wpływ? Jak najbardziej! Poniżej opisujemy aspekty, które pozytywnie bądź negatywnie wpływają…

Kolejny bank odmówił Ci udzielenia kredytu? Lepiej poproś o pomoc profesjonalistę!

Brak możliwości uzyskania kredytu bezpośrednio w oddziale kolejnego banku budzi niepokój. Jeśli problem dotyczy również Ciebie, to ewidentnie masz do…

Uważaj na kredytowe pułapki

Uważaj na kredytowe pułapki

Polska jest krajem mocno zadłużonym, chodzi już nie tylko o długi, jakie ma nasze państwo względem obcokrajowych banków, ale także…