Trzy miasta w Polsce, które warto odwiedzić na urlopie

Trzy miasta w Polsce, które warto odwiedzić na urlopie

W trakcie sezonu urlopowego wielu urlopowiczów szuka ciekawych miejsc, gdzie można jednocześnie wypocząć, pozwiedzać i doświadczyć najróżniejszych atrakcji. Jak się okazuje, takich lokacji w naszym kraju jest całe mnóstwo. Poniżej lista trzech miast w Polsce, które warto odwiedzić na urlopie.

Trzy najciekawsze turystycznie miasta w Polsce

Podczas szacowania wartości turystycznych miast zazwyczaj bierze się pod uwagę kilka czynników, w tym walory kulturowe, sportowe, gastronomiczne i nie tylko. W tym celu ocenia się wszelką infrastrukturę danej miejscowości związanej z turystyką, czyli poziom i jakość uzdrowisk oraz miejsc do noclegu, ilość oferowanych atrakcji, historię regionu lub okoliczną architekturę. Dopiero po poddaniu wszystkich tych elementów pod analizę da się stwierdzić, czy miasto jest przyjazne dla turystów.

Poniżej znajdują się trzy propozycje polskich miast, które mogą się pochwalić wyjątkowymi walorami turystycznymi.

Toruń – miasto Mikołaja Kopernika

Na początek jedno z największych miejscowości w województwie położonych kujawsko-pomorskim, czyli Toruń. To tutaj urodził się najwybitniejszy polski astronom, Mikołaj Kopernik. Z tego powodu miasto słynie nie tylko z toruńskich pierników, ale także licznych zabytków z epoki średniowiecza i powiązanych z nimi muzeów tematycznych, m.in. Muzeum Podróżników. Można tam spędzić czas zarówno aktywnie, jak i biernie, np. podziwiając niezwykłą panoramę ulic.

Wisła – Perła Beskidów

Miasto Wisła nie bez powodu nazywana jest przez miejscowych Perłą Beskidów. Nazwę zawdzięcza największej polskiej rzece, która bierze swe źródła u podnóża pobliskich gór. Z tego powodu Wisła odżywa głównie zimą. Co roku wiślańskie szczyty zdobywa tysiące narciarzy lub snowboardzistów, którzy korzystać mogą m.in. z ośrodków narciarskich, kolejek górskich i różnorodnych szlaków turystycznych. Miłośnicy historii będą mieli szansę zobaczyć Muzeum Adama Małysza, natomiast entuzjaści natury obejrzą tam malowniczy zbiornik wodny Wisła Czarne. 

Gdańsk – historia i plaże

Wyprawa do Gdańska to idealne połączenie okazji do podziwiania zabytków i aktywnego wypoczynku nad naszym polskim morzem. Obowiązkowym punktem podczas zwiedzania dla dorosłych są odwiedziny na Westerplatte, z kolei dzieci ucieszą się z wizyty w miejskim zoo. Oprócz tego warto jeszcze zobaczyć stadion Lechii Gdańsk i Archikatedrę Oliwską. Jeden dzień to z pewnością zbyt mało, by zaliczyć wszystkie gdańskie atrakcje.

Toruń, Wisła lub Gdańsk akurat na urlop

Te trzy miasta, Toruń, Wisła i Gdańsk, należą do grona miejsc w Polsce, które zdecydowanie warto zobaczyć chociaż raz w życiu. Ich walory historyczne, kulturowe i turystyczne powodują, że corocznie są jednymi z najczęściej odwiedzanych przez turystów punktów na mapie Polski. Z pewnością warto poświęcić kilka dni swojego urlopu, by zapoznać się z oferowanymi tam atrakcjami.