Co warto zwiedzić we Wrocławiu?

Co warto zwiedzić we Wrocławiu?

Pełen przecinających się szlaków wodnych i uroczych, odrestaurowanych kamienic Wrocław przyciąga miłośników zwiedzania. Oto lista mniej oczywistych miejsc, które również warto zobaczyć. Rynek Główny oraz Ostrów Tumski macie już odhaczone? Wybierzcie rzadziej uczęszczane trasy i sprawdźcie, co zwiedzać we Wrocławiu.

Ogród Japoński i Hala Stulecia

Naprzeciwko ogrodu zoologicznego we Wrocławiu natknąć się można na malownicze zielone tereny. Od wiosny do późnej jesieni warto wstąpić do Ogrodu Japońskiego, pełnego egzotycznych roślin i ukrytych zakątków. Tuż przy parku znajduje się ogromny plac z pergolą przed znaną z panoramy Wrocławia Halą Stulecia. Wpisany na listę UNESCO budynek zbudowany w 1913 roku, to jedno z najważniejszych dzieł architekta Maxa Berga i symbol Wrocławia. Tutaj o ustalonych porach można podziwiać tematyczne przedstawienia, które łączą muzykę i światła z grą wody w największej we Wrocławiu fontannie. Halę Stulecia warto zwiedzać w weekend. Zawsze można tu natrafić na ciekawe wydarzenia kulturalne lub muzyczne, a przy tym zdrowo się najeść w obozujących tu food truckach.

Hydropolis – jedyne takie centrum wiedzy o wodzie

Wrocław od zarania swojej historii bazował na stałym dostępie do wody. Odra zapewniała pewne szlaki handlowe i ochronę miasta przed niebezpieczeństwami. Dlatego to właśnie w stolicy Dolnego Śląska powstało Hydropolis – centrum opowieści o wodzie. Tutaj możecie zobaczyć unoszącą się na środku sali kulę ziemską, posłuchać o powstaniu wody, przejść przez drukarkę wodną i udać się w głębiny oceanu. Mnóstwo atrakcji czeka także na dzieci – tematyczna strefa dla najmłodszych zapewni całą moc zabawy. Dorośli chętnie odwiedzą za to Strefę Relaksu, gdzie można odpocząć przed dalszym zwiedzaniem na leżakach.

Muzeum Iluzji we Wrocławiu

Jedyne takie miejsce we Wrocławiu, gdzie nic nie jest takie, jakim się wydaje. Położone na Wyspie Piasek Muzeum Iluzji zabierze chętnych w podróż do świata absurdu i zmieniających się proporcji. To doskonałe miejsce na fotosesję z podróży. Wejdźcie do świata do góry nogami, odkryjcie tajemnice dzieł sztuki, a nawet stwórzcie własne rysunki światłem! Pracownicy muzeum chętnie pomogą w doświadczeniu świata iluzji.

Aktywny wypoczynek we Wrocławiu

W sezonie letnim i wczesną jesienią można bez problemu wypożyczyć w przystani nad Odrą kajak lub rowerek wodny. Podziwiane z wody miasto robi niesamowite wrażenie. Przez cały rok można przejechać się trasą rowerową, która wiedzie wałami nad Odrą. Miłośników pływania skusi ogromny Aquapark w centrum miasta lub ogromne kąpielisko Kopalnia pod Wrocławiem. Można też zapisać się na jedną z wielu miejskich gier terenowych, które zaprowadzą uczestników w najciekawsze miejsca we Wrocławiu.