Idealny weekend w Warszawie

Idealny weekend w Warszawie

Idealny weekend w Warszawie

Warszawa to największe miasto w Polsce oraz jednocześnie stolica naszego państwa. Oferuje ona wiele atrakcji zarówno za dnia jak i nocą. Jest to idealne miejsce na weekendowy wypad.

Łazienki Królewskie

Łazienki Królewskie są kompleksem pałacowo-ogrodowym założonym w XVIII wieku położonym w Warszawie. Można tam nie tylko spacerować, ale również odwiedzić ciekawe muzea oraz wystawy. W skład obiektu wchodzi, m.in. Pałac na Wyspie, Belweder, Oranżeria. W dodatku po parku przechadzają się wolno pawie, które można nieodpłatnie obserwować. Park jest bardzo zadbany, dlatego też jest idelną lokalizacją na randkę czy romantyczny spacer. Niewątpliwym plusem jest również umiejscowienie kompleksu, ponieważ znajduje się on w dzielnicy Śródmieście, zaledwie 16 min komunikacją miejską od Pałacu Kultury i Nauki.

Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Ogrody na jej dachu

Budynki Uniwersytetu Warszawskiego są rozrzucone po całej Warszawie i raczej nie są utrzymane w jednej estetyce. Ciekawym budynkiem w ich kolekcji jest Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego położona przy ulicy Dobrej 56/66. Budowla nie ma jednego zdefiniowanego stylu, jednak jest przyjemna dla oka. Ściany BUW-u pokrywa bluszcz, co idealnie komponuje się z dachem, który znajduje się na dachu budynku. Jest to wyjątkowy ogród, w którym można miło spędzić czas, ponieważ do dyspozycji często są nieodpłatne leżaki. Miejsce zaskakuje również widokiem, ponieważ na górze można zobaczyć zarówno panoramę centrum z licznymi wieżowcami jak i rzekę Wisłę ze Stadionem Narodowym. Ponadto wejście do BUW-u oraz na tereny ogrodu jest całkowicie bezpłatne.

Elektrownia Powiśle

Kolejnym ciekawym miejscem na mapie Warszawy jest Elektrownia Powiśle. Jest to zabytkowa elektrownia przekształcona w kompleks handlowy ze sklepami, restauracjami, apartamentami, biurami i hotelem. Szczególnie warto zwrócić uwagę na strefę z jedzeniem, gdzie można spróbować najróżniejszych kuchni świata. Strefa z jedzeniem ma formę foodcourtu, czyli są rozstawione różne stanowiska do zamawiania, lecz strefa jadalna jest wspólna. Pozwala to na spróbowanie wielu ciekawych opcji w jednym miejscu. W okresie letnim obiekt oferuje również plenerowe kino letnie, które jest bezpłatne.

Nocny Market

Miejsce nieoczywiste, jednak zdecydowanie warte odwiedzenia. Nocny Market jest to targ streetfoodowy mieszczący się na terenie dawnych peronów Dworca Głównego w Warszawie. Oferta tam jest bardzo zróżnicowana, także każdy znajdzie coś dla siebie. Ponadto miejsce to oferuje niezwykły klimat, stworzony przez instalacje z neonów. Warto mieć jednak na uwadze, że jak sama nazwa sugeruje miejsce to jest otwarte tylko w godzinach wieczornych oraz nocnych od czwartku do niedzieli.