Paryskie spacery: odkryj piękno Dzielnicy Łacińskiej

Paryskie spacery: odkryj piękno Dzielnicy Łacińskiej

Dzielnica Łacińska do duma Paryża. Na jej terenie nie brak wspaniałych zabytków z różnych okresów historycznych. To na jej terenie znajdują się słynne budowle, z powodu których Paryż jest tak chętnie odwiedzany przez wycieczki. Na które z nich warto zwrócić uwagę?
Paryż i Dzielnica Łacińska to przede wszystkim Sorbona – uczelnia, której historia sięga XIII wieku i która zyskała międzynarodowe uznanie. Dzielnica Łacińska to również ciekawe zabytki architektury sakralnej. Pięknym przykładem gotyckiej architektury jest tu kościół św. Seweryna, znany z pięknych witraży oraz urządzanych w jego wnętrzu koncertów. Drugą atrakcją tego typu jest kościół św. Szczepana na Wzgórzu, w którym znajduje się sarkofag ze szczątkami św. Genowefy – patronki francuskiej stolicy. Na terenie tej dzielnicy znajduje się również Panteon – miejsce spoczynku zasłużonych Francuzów. Maria Skłodowska-Curie, Wiktor Hugo i Aleksander Dumas – oto najważniejsze nazwiska, z którymi można się zetknąć w tym miejscu.
W dzielnicy Łacińskiej znajdują się obiekty, które lepiej pozwalają poznać arabską kulturę i sztukę islamu. Wzniesiony w latach 20. XX wieku Wielki Meczet Paryski jest przykładem stylu północnoafrykańskiego w architekturze, a jednocześnie wyjątkowo ważnym miejscem dla żyjących we Francji muzułmanów. Zapraszają również arabskie restauracje, dzięki którym spacer po terenie Dzielnicy Łacińskiej można urozmaicić sobie kulinarnymi niespodziankami.
Wielką atrakcją, szczególnie dla turystów odwiedzających Paryż z dziećmi, jest tutejszy Ogród Botaniczny. Można tu zwiedzić ciekawe muzeum, pospacerować pięknymi alejkami oraz zwiedzić jeden z najstarszych ogrodów zoologicznych na świecie.
Dzięki swym niezwykłym atrakcjom Dzielnica Łacińska jest bardzo chętnie odwiedzana przez wycieczki. Turyści już dawno docenili jej piękno oraz historyczną wartość, a urok znajdujących się tu budowli sprawia, że spacer po jej terenie każdemu może sprawić wiele radości.