Włoskie atrakcje. Duino

Włoskie atrakcje. Duino

Słoneczne wybrzeże oraz miasta o historycznej zabudowie – oto największe atrakcje, dzięki którym tak wielkie uznanie w oczach turystów zdobyły Włochy. Wiele takich atrakcji można znaleźć na wybrzeżu atlantyckim, które jest wyjątkowo chętnie odwiedzane przez gości. Jednym z tutejszych miast, do którego często zaglądają wycieczki, jest Duino. Jakie atrakcje czekają tu na zwiedzających? Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wizyty w tym miejscu?
Duino zachwyca swym malowniczym położeniem i pięknym wybrzeżem. Rozwijająca się tu turystyka sprawiła, że miasto doczekało się nowej dzielnicy. Jest nią Duino Mare – dzielnica idealna dla tych, którzy cenią sobie typowo śródziemnomorską atmosferę i typowy dla tego rejonu klimat. Mały port oraz kąpielisko to symbole tej dzielnicy, o której walorach wypoczynkowych robi się coraz głośniej w turystycznej branży. W efekcie to jedno z chętniej odwiedzanych przez spragnionych wypoczynku turystów miejsc, jakim mogą się pochwalić Włochy. Na turystów czekają tu liczne zatoczki, w których można wypocząć w sielskiej atmosferze. Czekają też piękne plaże, które pozwalają turystom na wypoczynek w wyjątkowo pięknej scenerii.
Wielką atrakcją dla turystów są również tutejsze zamki. Stary Zamek swą historią sięga X wieku. Choć dziś pozostały po nim już tylko malownicze ruiny, turyści chętnie je odwiedzają. Kuszą ich legendy o Białej Damie. Nowy Zamek, budowla z XIV stulecia, jest uznawany za największą atrakcję turystyczną miasta. Turyści zwiedzają go chętnie, a jego wspaniała architektura zachwyca do dziś. Z pewnością warto zajrzeć do Duino w czasie swej wycieczki do Włoch. O jej popularności świadczy nie tylko doskonałe przygotowanie do obsługi turystów, ale i częstotliwość, z jaką biura podróży umieszczają tę miejscowość w swych ofertach. Noclegi można tu znaleźć bez problemów, a oprócz hoteli i kwater prywatnych czekają tu na gości doskonale zagospodarowane kempingi.