Kredyty i fundusze inwestycyjne

W teraźniejszych czasach kredyty gotówkowe bez zaświadczeń kojarzą się głównie z drogimi przedsiębiorstwami, pożyczającymi środki pieniężne na warunkach, na które przypuszczalnie nikt rozsądny, jeśli by nie znalazł się w beznadziejnej sytuacji, by nie przystał. Jednakże po dokładnym zapoznaniu się z ofertami, udostępnionymi w porównywarcekorporacji eBroker, przekonamy się, że jeślibyśmy potrzebowali podratować budżet domowy bez obowiązku dostarczania dokumentów o zatrudnieniualbo zarobkach, podobne kredyty gotówkowe bez zaświadczeń dostalibyśmy w czterech bankach. W trakcie wyboru takich szybkich kredytów na dowód osobisty nie można całkowicie bagatelizować wartości raty, oprocentowania a także prowizji.

Trzeba również uwzględniać kompletny koszt podobnego zobowiązania i właściwie się zastanowić nad wysokością kwoty, jaka zdaje się być nam rzeczywiście niezbędna, gdyż to od niej wnosimy prowizję. Nie powinno się także ślepo wierzyć bieżącym ofertom promocyjnym, jakie mamią nas rezygnacją z jednorazowej prowizji oraz reklamują „kredyty 0%”, równocześnie obciążając wielokrotnie na cały czas jego spłaty niechcianymi kosztami. Przy zaciąganiu kredyty gotówkowe bez zaświadczeń zdaje się, że niewątpliwą ich dobrą właściwością jest minimum formalności, szybkość decyzji o ich udzieleniu, ateż komfort, bo aby je zamówićnierzadkonie musimy nawet wychodzić z domu.

Nie ma wątpliwości co do tego, że warto inwestować i pomnażać swoje pieniądze jeśli mamy taką możliwość. Jeśli znamy się na inwestowaniu możemy sami próbować sił jednak jest to ryzykowne gdy nie posiadamy wystarczającej wiedzy gdyż ryzykujemy utratą zaoszczędzonego kapitału. Wtedy właśnie często zadajemy sobie pytanie: lokata czy fundusz inwestycyjny? Świadomość Polaków dotycząca inwestowania jest coraz większa i coraz więcej z nas decyduje się lokowanie kapitału. Co więc zatem jest lepsze lokata czy fundusz inwestycyjny?

Lokata

W przeważającej opinii Polaków lokata bankowa to najbezpieczniejszy sposób pomnażania naszych pieniędzy. W tej kwestii jak najbardziej można się zgodzić. Natomiast co do tego, że nasza lokata bankowa po roku przyniesie nam godziwy zysk już nie. Zazwyczaj oprocentowanie takich lokat jest na poziomie 3% w skali roku, więc jest to bardzo mało. Istotne jest również to, że decydując się na lokatę decydujemy się powierzyć bankowi naszą gotówkę na określony czas i jeśli zdecydujemy się wypłacić ją prędzej wtedy tracimy prawo do odsetek.

Fundusz Inwestycyjny

Wbrew obiegowej opinii fundusze inwestycyjne są również bezpieczne a jednocześnie osiągają zdecydowanie wyższą stopę zwrotu (czasem nawet 20%). W funduszu nie wiesz z góry o jaki procent zostaną powiększone Twoje oszczędności i jest to główna różnica w dylemacie: lokata czy fundusz inwestycyjny? Tutaj możemy sami zdecydować o naszych potencjalnych zyskach. Decydując się na większe ryzyko nasz zysk będzie wyższy tak samo jak i strata.
Generalnie wszyscy eksperci przekonują, że trzymanie gotówki w skarpecie lub szufladzie jest nieopłacalne gdyż jej wartość jest corocznie uszczuplana przez inflację.