Kredyt restrukturyzacyjny – czym jestPYTANIK

Kredyt restrukturyzacyjny – czym jestPYTANIK

W dzisiejszych czasach polityka każdego banku jest całkowicie inne niż jeszcze parę lat temu. Kiedyś by wziąć jakikolwiek kredyt wystarczyło udać się dowodem osobistym do jakiegokolwiek banku i podpisać umowę. Pieniądze dostawaliśmy niejednokrotnie od ręki. Teraz wszystko się zmieniło. Stało się z dwóch powodów. Po pierwsze banki nauczyły się, że dawanie kredytów każdemu nie przynosi aż tak dużych profitów. Dlatego, że coraz więcej osób przestało spłacać je regularnie, bądź w ogóle. A to przynosi jedynie straty takim bankom, gdyż nawet postępowanie komornicze nie jest wstanie wyegzekwować regularnej spłaty zadłużonego. Drugą przyczyną zaostrzenia kredytowania jest wzrost przepisów prawnych regulujących samowolkę kredytową.

Władze w naszym kraju zrozumiały po paru latach, że wielu ludzi wpadło w tak zwaną pułapkę kredytową. Polega ona na braniu kojonego kredytu by spłacić poprzedni. W ten sposób dany człowiek jedynie jeszcze bardziej się zadłuża. Oczywiście w początkowej fazie takiej pułapki banki bardzo zyskują na takim kliencie. Jednak w momencie, gdy straci on zdolność kredytową staje się nie przydatny, a wręcz niewypłacalny.

Dlatego wiele banków postanowiło wyjść naprzeciw takim ludziom. Stworzyły tak zwany kredyt restrukturyzacyjny. Opisywany kredyt w przeciwieństwie do pożyczki bez BIK Polega on na wzięciu jednego dużego kredytu i spłacenie wszystkich innych w danym banku. Dzięki takim zabiegom dany kredytobiorca ma wydłużony okres spłacania takiej pożyczki. Miesięczna rata jest dostosowana do możliwości finansowych takiego człowieka, a co za tym idzie będzie on go spłacał regularnie. Dzięki takiemu podejściu do sprawy banki nie muszą wszczynać postępowania komorniczego, co jest zarówno korzystne dla banku jak i danego klienta. Wiadomo przecież, że każdy z nas chce mieć czyste konto komornicze. Zdolność kredytowa w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna, dlatego jeżeli mamy szanse poprawić swój codzienny budżet nie zastanawiajmy się dłużej nad kredytem restrukturyzacyjnym. Większy zasób miesięczny naszego portfela zrekompensuje nam wydłużony okres spłacania.