Rolety rzymskie – praktyczna i funkcjonalna osłona szyta na każde okno!

Rolety rzymskie to popularne w ostatnim czasie osłony na okno, które łączą w sobie praktyczność klasycznej rolety oraz elegancję zasłon. Nie bez powodu uznawane są także za funkcjonalną ozdobę okna, ponieważ są bardzo praktyczne – zajmują mało miejsca, a w zależności od wybranej tkaniny mogą odpowiednio zaciemniać lub jedynie ograniczać wpadające do domu promienie słoneczne. 

Nie są to jednak wszystkie zalety rolet rzymskich. Co jeszcze warto o nich wiedzieć? Co wyróżnia je spośród dostępnych na rynku osłon okiennych? Czy są trudne w montażu i konserwacji? Odpowiedzi na te pytania i nie tylko znajdziesz poniżej. Zapraszamy!

Co wyróżnia rolety rzymskie spośród wszystkich rolet?

Wyznacznikiem rolet rzymskich jest przede wszystkim ich elegancja, która objawia się w sposobie szycia. Użyta tkanina układa się w przepiękne kaskady fałd, które na myśl przywodzą ozdoby okienne w arystokratycznych wnętrzach. 

Ozdobność to jednak nie jedyny wyznacznik rolet, również ich praktyczność zasługuje na szczególną uwagę. Cecha objawia się m.in. w montażu i demontażu rolety, które pozwalają na zmianę osłony, wypranie jej w pralce, a nawet wyprasowanie. Jednoczesna odporność użytej tkaniny na promienie UV sprawia przy tym, że rolety rzymskie przez lata zachowują swój idealny wygląd i z powodzeniem sprawdzają się w pokojach usytuowanych na południowej stronie budynku.

Wszechstronne dopasowanie do stylu każdego wnętrza

Wszechstronność rolet rzymskich dotyczy m.in. pełnej konfiguracji poszczególnych parametrów osłony. Zakup na zamówienie jest tu najlepszą opcją, ponieważ możemy wybrać nie tylko kolor rolety, ale także materiał, z którego zostanie uszyta, stopień przepuszczalności światła przez roletę, rozmiar (nawet na niestandardowe okno), model szycia, stronę sterowania, a także mechanizm sterujący. 

Konfiguracja umożliwia stworzenie rolety dosłownie szytej na miarę naszych potrzeb. Dzięki temu osłona będzie idealnym dodatkiem do modnie urządzonego salonu, kuchni, gabinetu, pokoju gościnnego, sypialni, a nawet eleganckiej łazienki. Wybór poszczególnych parametrów wpływa zatem na dopasowanie do stylu wnętrza – np. nowoczesnego, industrialnego, skandynawskiego, klasycznego, glamour i wielu innych. Wszystko to sprawia, że rolety rzymskie są uniwersalnymi osłonami okiennymi.

Montaż rolety rzymskiej

Rolety rzymskie możemy zamontować na różne sposoby – do ramy okna, do ściany oraz do sufitu. Ze względu na szybkość oraz praktyczność to właśnie montaż do ramy okna jest najczęściej wybierany, ponieważ jest bezinwazyjny. Zakupiona roleta zawiera gotowy zestaw wszystkich elementów niezbędnych do tego zadania.

Decydując się na montaż rolety rzymskiej do ściany lub sufitu, musimy liczyć się z tym, że oprócz całego zestawu rolety niezbędne będzie także przygotowanie wiertarki, a nawet śrubokrętu. Montaż inwazyjny, o którym tu mowa nie jest jednak aż tak trudny. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją, aby samodzielnie poradzić sobie z zawieszeniem rolety.

Dodaj komentarz