Leasing pracowniczy pracowników ze Wschodu – poznaj zalety 

Leasing pracowniczy pracowników ze Wschodu – poznaj zalety 

Leasing pracowniczy to alternatywna forma zatrudnienia, z której korzysta coraz więcej zarówno dużych, jak i małych firm. Dzięki temu rozwiązaniu pracodawcy mogą zaoszczędzić czas, jaki jest potrzebny na logistykę zatrudnienia pracownika. Zobacz, jakie zalety ma leasing pracowniczy pracowników ze Wschodu i kiedy warto skorzystać z takiej usługi. 

Leasing pracowniczy – na czym polega? 

Leasing pracowniczy polega na wypożyczeniu pracowników przez jednego pracodawcę innemu pracodawcy, na określony w umowie czas. Rozwiązanie tego typu staje się coraz popularniejsze. Dlaczego? Przede wszystkim dzięki leasingowi pracowników pracodawcy mogą zaoszczędzić czas związany z zatrudnianiem pracownika – konstruowaniem umowy, podpisywaniem jej oraz wypłatami. Te obowiązki przejmuje na siebie firma, która wypożycza drugiej pracowników. Przedsiębiorca natomiast ma do dyspozycji zespół ludzi, lub pojedynczych pracowników gotowych do pracy. To najlepszy sposób na uelastycznienie struktury zatrudnienia.

Jakie zalety ma wypożyczanie pracowników? 

Leasing pracowniczy przede wszystkim wiąże się z optymalizacją kosztów. Zatrudnienie pracownika na stałe niesie za sobą spore wydatki. Nie każdego pracodawcę na to stać, szczególnie jeśli pracowników potrzebuje tylko w określonych sytuacjach. To właśnie w takim przypadku warto zdecydować się na leasing pracowników, na przykład ze Wschodu. Agencja, która wypożycza innej pracowników, przejmuje na siebie kwestie związane z zatrudnieniem, umową, a także wypłatami. Dzięki temu możesz zoptymalizować koszty zatrudnienia, takie jak nadgodziny, absencja pracownika oraz okres wypowiedzenia. 

Leasing pracowników wiąże się także ze zmniejszoną odpowiedzialnością. Decydując się na wypożyczenie pracowników, nie musisz przejmować się formalnościami. Agencja pracy zajmie się zobowiązaniami wobec ZUS i US oraz PIP-u. To bardzo dobry sposób na szybkie pozyskanie pracowników tymczasowych. Dzięki temu rozwiązaniu zaoszczędzisz także czas związany z rekrutacją pracowników i dopasowywaniem ich na konkretne stanowisko. Tym również zajmie się agencja. 

Jak wypożyczyć pracowników? 

Leasing pracowniczy odbywa się na podstawie umowy. Agencja pracy tymczasowej zobowiązuje się do wypożyczenia pracowników w zamian za prowizję, na przykład określony procent kosztów płacy wypożyczonych osób. Umowa leasingu pracowniczego określa wszelkie zasady współpracy, prawa i obowiązki obu stron. Dzięki temu jest to nie tylko opłacalne rozwiązanie, ale także bezpieczne.