Wyposażenie sklepów, które zwiększa sprzedaż. Czy to możliwe?

Wyposażenie sklepów, które zwiększa sprzedaż. Czy to możliwe?

Rozpędzona inflacja, coraz większe wymogi klientów i duża konkurencyjność to powody, dla których właściciele lokali usługowych muszą szukać coraz to nowych rozwiązań na zwiększenie atrakcyjności sklepu. Jednym z takich sposobów jest merchandising, czyli odpowiednia ekspozycja towaru. Można ją uzyskać między innymi dzięki solidnym i atrakcyjnym ladom sklepowym i innym elementom wyposażenia.

Wyposażenie sklepów – wpływ na sprzedaż

Wygląd sklepu to Twoja wizytówka, klient po przekroczeniu progu szuka interesujących go produktów lub rozgląda się po całym lokalu w celu zapoznania się z ofertą. Warto wiedzieć, że towary, na których ekspozycji najbardziej nam zależy, powinny znajdować się w zasięgu wzroku osoby o przeciętnej posturze.

Jakie rzeczy należy wyróżnić? Produkty codziennego użytku, oferty sezonowe lub towary marek premium, które przynoszą największy zysk.

Dobrym pomysłem jest również kategoryzowanie grup towarów i ustawianie ich obok siebie, na przykład pieczywo może znajdować się w pobliżu smarowideł do chleba, a środki czystości tuż obok domowych tekstyliów. Klienci bowiem chętniej wrócą do sklepu, który ułatwia podejmowanie decyzji zakupowych i przyspiesza cały proces.

Meble i lady sklepowe – na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze wyposażenia sklepów warto kierować się przede wszystkim ich funkcjonalnością, Meble powinny w niezmienionym stanie przetrwać przez wiele lat użytkowania. Warto zatem sprawdzić udźwig wybranych modułów, a także zadbać o miejsce do przechowywania nadmiaru towarów.

Dobrze jest również stawiać na uniwersalny, minimalistyczny design, który oprze się przemijającym modom, a w dodatku nie przytłoczy swoją stylistyką sprzedawanych towarów.

Kolejnym ważnym krokiem jest dopasowanie regałów i lad sklepowych do możliwości lokalu. Dlatego wcześniej warto wybrać plan sklepu i dostosować do niego projekt – najpopularniejsze możliwości to:

  • układ rzędowy,
  • układ pętlowy,
  • układ o nieograniczonym przepływie ruchu.

Lady sklepowe od Vonart – jakość, na którą zasługujesz

Jeśli zależy Ci jednocześnie na profesjonalnym i stylowym wyglądzie lokalu oraz solidnym wyposażeniu sklepów, które przetrwają intensywne użytkowanie przez wiele lat – sięgnij po ofertę firmy Vonart. Lady i inne meble oraz akcesoria proponowane przez Vonart są wykonane z najwyższej jakości, naturalnych surowców, takich jak:

  • bezpieczne szkło hartowane,
  • metal wycinany laserowo,
  • naturalne, ekologiczne drewno i płyty meblowe.

Marka działa nieprzerwanie od 1990 roku, wyposażając sklepy wielorakich branży w półki, regały i moduły do przechowywania oraz prezentowania towarów. Warto podkreślić, że klienci otrzymają nie tylko wyposażenie sklepów robione na indywidualne zamówienie, ale mogą również liczyć na profesjonalny projekt uwzględniający możliwości lokalowe, a także sprawny i precyzyjny montaż mebli w miejscu docelowym.

Już dziś sprawdź dotychczasowe realizacje na vonart.com.pl i wybierz lady sklepowe i inne akcesoria do Twojej przestrzeni komercyjnej – dokładnie takie, jakich potrzebujesz.

Dodaj komentarz