Nowe mieszkanie i przeprowadzka

Nowe mieszkanie i przeprowadzka

Po zakończeniu formalności związanych za zakupem nowego domu czy mieszkania, najwyższa pora zacząć planować jego wnętrze. Każdy chce czuć się komfortowo w swoim lokum, tak więc przestrzeń powinna być zagospodarowana w sposób funkcjonalny, jednocześnie mający zapewnić wygodę mieszkańcom.

Ściany i dywany

Sklepy budowlane oferują tak duży wybór farb i tapet ściennych, że można by tam spędzić kilka dni. Jesteśmy w stanie wyróżnićróżne rodzaje farb: od olejnych, po akrylowe, winylowe, lateksowe itd., że każdego może od tego rozboleć głowa. Nie każdy typ farby nadaje się do konkretnego pomieszczenia. Dlatego warto wcześniej zastanowić się, czy w kuchni lepiej sprawdzą się kafelki, które łatwiej jest czyścić, czy może korzystniej będzie pomalować ściany. Analogiczna sytuacja występuje w przypadku podłoża: jedni wolą kafle, inni wykładziny PVC, panele lub dywany. Wybór jest spory, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Meblowy zawrót głowy

Kolejnym elementem jest wyposażenie wnętrz. Krzesła, stoły, komody, szafy… Jeden będzie wolał styl nowoczesny, inny natomiast postawi na klasykę. Tu również jest szeroka gama materiałów i tekstur. Meble można zamówić na wymiar lub kupić kompletne w salonie. Niektóre będą już gotowe, inne wymagają samodzielnego złożenia. Wszystko zależy od inwencji i potrzeb kupującego.

Pamiętaj o zabezpieczeniach

Kupno mieszkania generuje duże koszty, na które fundusze zbieramy przez wiele długich lat. Dlatego już na początku warto pomyśleć o zabezpieczeniu i ochronie mienia. Jeśli nie mieszkamy na strzeżonym osiedlu, w obrębie naszego mieszkania może znaleźć się każdy, również niekoniecznie uczciwe osoby. Dobrą inwestycją będzie kupno drzwi antywłamaniowych, które utrudnią potencjalnemu złodziejowi dostęp do naszego mieszkania.

Warto również zwracać uwagę na to, czy np. deweloper zadbał o to, aby nasze osiedle było odpowiednio chronione monitoringiem, zwłaszcza, jeśli okolica nie słynie z najbardziej bezpiecznych.

Kolejnym ważnym krokiem jest odpowiednie ubezpieczenie naszego lokum. Firmy ubezpieczeniowe oferują wiele możliwości, tak więc warto dokładnie się z nimi zapoznać. Warto wykupić polisę na wypadek włamania, ale również obejmującą ubezpieczenie w przypadku pożaru, zalania czy awarii instalacji elektrycznej. Takie zdarzenia losowe mogą przydarzyć się każdemu, tak więc lepiej zabezpieczyć się wcześniej i zminimalizować koszty ewentualnych szkód.