Jak wybrać domofon?

Wybór domofonu to nie taka prosta kwestia. Na rynku dostępne jest bardzo dużo modeli, które różnią się wieloma funkcjami i możliwościami. Domofon ma za zadanie, dawać domownikom poczucie bezpieczeństwa, a także komfort. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ten temat.

Rodzaje domofonów

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że na rynku dostępne są różne rodzaje domofonów. Najprostszą możliwością są domofony analogowe. Działają one na bardzo prostej zasadzie, zwłaszcza w domach jednorodzinnych. Urządzenie składa się z kasetki bramowej, a także słuchawki, która montuje się w domu. Decydując się na taki domofon, warto rozważyć zakupów modelu z opcją rozbudowy.

Inną możliwością jest domofon cyfrowy. Posiada on cyfrowy wyświetlacz, dzięki czemu idealnie sprawdza się w wielorodzinnej zabudowie. Osoba dzwoniąca wpisuje numer mieszkania, do którego chce zadzwonić.

Ostatnim rozwiązaniem są wideofony. Montuje się je zwykle przy bramie, która jest oddalona od domu lub umiejscowiona w taki sposób, że ograniczony jest na nią widok z domu. Kamera rejestruje obraz na żywo, a w bardziej zaawansowanych modelach rejestruje obraz z kilku godzin, co pozwala sprawdzić, czy podczas nieobecności domowników nikt nie chciał ich odwiedzić.

Najważniejsze funkcje domofonów, na które należy zwrócić uwagę

Wybierając idealny domofon, warto wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych kwestii. Duże znaczenie ma możliwość samodzielnego otwierania drzwi czy bramy. Najpopularniejszymi możliwościami w tym zakresie jest czterocyfrowy kod lub specjalna karta magnetyczna. Dzięki temu domownicy i bliscy nie będą mieć problemu z wejściem do środka.

Przydatna będzie także możliwość sterowania napędem bramy wjazdowej. Nie jest to standardowe wyposażenie każdego modelu domofonu, a może być bardzo przydatne. Wybierając wideofon, warto też zwrócić uwagę na jakość kamery. W przypadku bardzo słabych rozdzielczości, rozpoznanie, kto stoi przed bramą może być trudne.

Nowoczesne modele wideofonów, mają także możliwość streamingu obrazu z kamery w Internecie. Dzięki temu można śledzić obraz sprzed bramy z każdego miejsca na świecie.

Jak wybrać domofon?

Wybór idealnego domofonu to bardzo ważna kwestia. Urządzenie powinno być dopasowane do tego, co jest aktualnie potrzebne w danym gospodarstwie domowym. Mniej istotne są walory estetyczne. Domofon ma za zadanie zapewnić domownikom bezpieczeństwo i komfort. Powinien działać bez zarzutu.

W dzisiejszych czasach domofony są o wiele bardziej przydatne i chętnie wybierane niż zwyczajne dzwonki. Warto dokładnie zapoznać się z dostępną ofertą i podjąć świadomą decyzję. Należy także pamiętać o tym, że poszczególne modele domofonów powinny być także dobrane do możliwości i potrzeb danego budynku. Jest to bardzo ważne.

W sklepach dostępny jest bardzo szeroki wybór domofonów. Warto dokładnie zapoznać się z poszczególnymi możliwościami i wybrać najlepsze rozwiązanie z możliwych. Domofony dostępne są w bardzo różnym przedziale cenowym. Dlatego każdy, z pewnością znajdzie coś idealnego dla siebie.

Dodaj komentarz