Jak wybrać dobre jakościowo zasłony okienne do wnętrza domu?

Podczas urządzania naszego domu lub mieszkania zwracamy przede wszystkim uwagę na kolor ścian i mebli, które mają znaleźć się w naszym wnętrzu. Staramy się dopasować je do stylu naszego wnętrza, aby całość w sposób harmonijny ze sobą współgrała. W przypadku zmiany aranżacji naszego wnętrza warto jest nie tylko skupiać się na ścianach, ozdobach, dywanach czy meblach, lecz także na zasłonach okiennych. Powinny być one nie tylko eleganckie, ale i funkcjonalne. To właśnie dlatego należy starannie przemyśleć wybór tkaniny, jej ewentualny wzór, a także kolor. Odpowiednio podjęta decyzja z pewnością podniesie atrakcyjność naszego wnętrza.

Materiał idealnej zasłony – czyli jaki?

Przed podjęciem decyzji odnośnie samego wyglądu nowych zasłon w domu, należy zadać sobie pytanie: jaka ma być funkcja zasłon w naszym domu lub mieszkaniu? Musimy wiedzieć na czym najbardziej będzie nam zależało. Czy chcemy, aby nowe zasłony skutecznie chroniły nasze wnętrze przed promieniami słońca lub wzrokiem przechodniów na ulicy? A może chcemy jedynie wzbogacić wnętrze i podnieść jego estetykę stosując delikatne i zwiewne zasłony? Wbrew pozorom to właśnie wybór materiału jest najistotniejszy.

Pamiętaj zatem, że długie zasłony wykonane z tkaniny określanej mianem mięsistej, sprawdzą się przede wszystkim w przestronnych wnętrzach. Takie zastosowanie znacznie mniej przytłacza pomieszczenie, które przy okazji optycznie je zmniejsza. Popularne, grube tkaniny takie jak welwet, aksamit, sztywna tafta lub żakard w dużym stopniu zaciemniają wnętrze. Natomiast bardziej zwiewne i delikatne materiały jak np. perkal, woal lub tiul będą pełniły przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Przez to w dużo mniejszym stopniu będą one ograniczały natarczywe promienie słoneczne.

Tkanina, barwa, wzór – to najbardziej liczy się podczas wyboru zasłony

Po wybraniu tkaniny na nasze zasłony przychodzi pora na znalezienie odpowiedniego koloru, który będzie harmonijnie dopasowany do wnętrza. Spora część osób decyduje się na delikatne i pastelowe barwy, które stanowią raczej tło dla pomieszczenia, niż element przykuwający uwagę. Niektórzy jednak decydują się na mocne kolory zasłon, które kontrastują z jasnymi ścianami.

Sama barwa to jednak za mało. Obecnie mamy możliwość wyboru stopnia marszczenia naszej zasłony. Przykładowo w sklepie E-rzymskie https://e-rzymskie.pl/, możemy kupić wymarzone zasłony z pojedynczym umarszczeniem lub podwójnym. Oprócz tego możemy liczyć na fachowe doradztwo pracowników sklepu nie tylko w kwestii wyboru zasłon, ale także rolet, moskitier lub żaluzji, które możemy kupić na niewymiarowe okna w naszym domu lub mieszkaniu.

Na koniec warto jest także zwrócić uwagę na sam wzór zasłon. Decydując się na wzory warto pamiętać, że to właśnie geometryczne kształty idealnie dopełniają się z nowoczesnymi wnętrzami, natomiast motywy roślinne dużo lepiej pasują do romantycznych i ciepłych wnętrz. Jeśli jednak stawiasz na klasykę, to warto wybrać jednobarwne, połyskujące zasłony.

Dodaj komentarz