Jakie drzwi wewnętrzne wybrać?

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać?

Otwarte wnętrza są gorącym trendem. Są jednak takie strefy domu, w których nie można się obejść bez drzwi wewnętrznych. Jakie drzwi można wybrać?

Drzwi pełne czy przeszklone?

Na rynku dostępne są zarówno drzwi pełne, jak i przeszklone. Te pierwsze na ogół montowane są w sypialniach, łazienkach i toaletach, pokojach nastolatków głośno słuchających muzyki, w pokojach służących do pracy. Drzwi przeszklone przepuszczają światło i nawet wtedy, gdy są zamknięte nie izolują domowników przebywających w sąsiednim pomieszczeniu. Poszczególne modele drzwi przeszklonych mogą różnić się liczbą i powierzchnią przeszkleń. Alternatywą dla tradycyjnych pełnych drzwi, jak i dla tych z przeszkleniami są szklane drzwi. Szklane drzwi świetnie sprawdzają się w loftach. Poszczególne modele szklanych drzwi mogą różnić się od siebie stopniem przejrzystości. Największą prywatność zapewnia drzwi wykonane z matowego i ornamentowego szkła. Najbardziej przejrzyste są drzwi, które zostały wykonane z fazowanego kryształu.

Klasycznie otwierane drzwi czy może przesuwne?

Sposób otwierania się drzwi jest niezwykle istotny. Zdecydowanie najbardziej popularne są drzwi rozwieralne. Odznaczają się one wysoką funkcjonalnością, łatwością montażu oraz wszechstronnością zastosowania. Drzwi rozwieralne potrzebują jednak dużo miejsca do otwierania. Należy o tym pamiętać zwłaszcza wtedy, jeśli interesują nas drzwi dwuskrzydłowe. Pod uwagę należy wziąć również to, czy w danym miejscu pasować będą drzwi prawe, czy lewe. Wszędzie tam, gdzie drzwi rozwieralne zajmą zbyt wiele miejsca, warto rozważyć zastosowanie drzwi przesuwnych. Drzwi te dostępne są w wersji jedno- i dwuskrzydłowej.

Drzwi idealnie dopasowane do wnętrza

W sprzedaży dostępne są drzwi wykonane z różnych materiałów, różniące się kolorem i sposobem wykończenia. Z łatwością można je dopasować do charakteru i przeznaczenia pomieszczenia, okien i drzwi wejściowych. Powierzchnia drzwi może być fornirowana, malowana lub laminowana. Rodzaj i kolor okleiny, forniru czy laminatu drzwi powinien pasować do kolorystki ścian, podłóg i mebli. W nowoczesnych wnętrzach najlepiej prezentują się jaśniejsze drzwi, w klasycznych – ciemniejsze.

Drzwi wewnętrzne są jednym z istotnych elementów domu i mieszkania. Skrzydła drzwiowe różnię się wieloma elementami: ceną, wzornictwem, rodzajem wykończenia. Mnogość rozwiązań dostępnych obecnie na rynku sprawia, że każdy bez trudu wybierze drzwi, które będą idealnie odpowiadać jego indywidualnym oczekiwaniom i potrzebom oraz możliwościom finansowym.

Dodaj komentarz