Cera bez skazy – jak używać korektora?

Cera bez skazy – jak używać korektora?

Przebarwienia, trądzik, cienie pod oczami – to codzienne problemy, które dotyczą niemal każdej z nas. Nie ma się czego wstydzić. Wszystkie te niedoskonałości możesz skutecznie zakamuflować za pomocą odpowiedniego korektora, tak aby Twoja cera wyglądała nieskazitelnie. Masz do wyboru różnego rodzaju produkty – płynne, kremowe, w sztyfcie. Kluczem do sukcesu jest znalezienie odpowiedniego dla swoich potrzeb. Oto kilka wskazówek, które mogą Ci się przydać.

Wybierz odpowiedni kolor

Korektory występują w różnych kolorach. Każdy z nich przeznaczony jest do innego rodzaju problemu. Dlatego wybierając korektor dla siebie, zastanów się jaki problem skórny chciałabyś ukryć. Masz do wyboru:

  • korektory pomarańczowe – pomagają ukryć niebieskawe cienie pod oczami oraz ciemne przebarwienia skóry;
  • korektory zielone – ukrywają zaczerwienienia oraz zmiany trądzikowe;
  • korektory żółte – wyrównują koloryt skóry, ukrywają sińce pod oczami o fioletowym odcieniu;
  • korektory fioletowe – ukrywają sińce pod oczami o żółtym zabarwieniu;
  • korektory niebieskie – wyrównują koloryt zbyt intensywnej opalenizny;
  • korektory różowe – kamuflują cienie o szarym zabarwieniu.

Wybierz odpowiedni rodzaj korektora

W zależności od tego jaki efekt chcesz osiągnąć, powinnaś wybrać odpowiedni rodzaj korektora. Jeśli zależy Ci na precyzyjnym zakamuflowaniu, np. blizn, wybierz korektor w sztyfcie lub w kredce. Zapewniają one mocne krycie i nie wymagają mocnego rozcierania.

Jeśli masz problem z przebarwieniami lub trądzikiem, wybierz korektor w kremie, który ma bardziej gęstą formułę i lepiej radzi sobie z zakryciem większego obszaru. Aby uzyskać maksymalne krycie i naturalne wykończenie nakładaj je pędzlem lub opuszkami palców.

Płynne korektory są odpowiednie dla każdego rodzaju cery, a zwłaszcza dla cery suchej. Dzięki płynnej formule cera zachowuje odpowiednie nawilżenie. Nakładaj je opuszkami palców lub specjalną gąbką.

Rozjaśnij cienie pod oczami

Cienie pod oczami mogą być uwarunkowane genetyczne lub skutkiem nieprzespanej nocy. Aby zminimalizować ich widoczność użyj korektora rozświetlającego. Najlepiej w płynnej postaci, ponieważ ze względu na cięższą konsystencję korektory w kremie lub sztyfcie mogą osadzać się w nawet w drobnych zmarszczkach. Wybierz korektor, którego odcień będzie o ton jaśniejszy od Twojej cery. Dzięki temu rozjaśnisz obszar wokół oczu i ukryjesz cienie.

Ukryj trądzik

Jeśli masz problemy z trądzikiem użyj korektora o gęstej konsystencji. Najlepszy będzie korektor w kremie. Wybierz zielony lub żółty. Odcienie te pomogą zneutralizować zaczerwienienia. Małym pędzelkiem nakładaj korektor punktowo na miejsca, które chcesz zakamuflować, a następnie delikatnie rozetrzyj krawędzie.

Używaj bazy i podkładu

Zanim zaczniesz nakładać korektor, pamiętaj o wcześniejszym nałożeniu na twarz bazy pod makijaż i podkładu. Jeśli nie używasz podkładu, pamiętaj aby przed nałożeniem korektora nawilżyć skórę twarzy. Możesz to zrobić za pomocą kremu o lekkiej konsystencji lub specjalnej bazy.

Jak uniknąć błędów przy używaniu korektora?

Używanie korektora do twarzy wbrew pozorom nie jest trudne, o ile zastosujesz się do kilku prostych zasad:

  • przygotuj odpowiednio swoją skórę – codzienna pielęgnacja (oczyszczanie, tonizowanie, nawilżanie) to podstawa aby stworzyć odpowiednią bazę nie tylko pod sam korektor, ale pod cały makijaż;
  • wybierz odpowiedni kolor – źle dobrany odcień korektora może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego i zamiast ukryć niedoskonałości – podkreśli je;
  • nie nakładaj zbyt dużej warstwy – spróbuj znaleźć złoty środek, zbyt mała ilość korektora nie ukryje niedoskonałości, natomiast zbyt duża dodatkowo zwróci na nie uwagę.