Najlepszy sposób na relaks

Najlepszy sposób na relaks

Natłok obowiązków domowych i stresująca praca to coś co jest w stanie skutecznie uprzykrzyć nam życie. Trwały stres i ciągła presja może odcisnąć się na nas w bardzo nieprzyjemny sposób. Nerwice, depresje i zaburzenia lękowe to niestety coraz popularniejsze dolegliwości pracujących ludzi.

Czy istnieje więc jakiś sposób na zmniejszenie skutków takiego życia? Otóż tak i jest to prawidłowy relaks i tu jest właśnie słowo klucz “prawidłowy”. Niestety ale duża część ludzi po prostu nie potrafi bądź nie chce w pełni się zrelaksować. Co zatem zrobić aby osiągnąć stan, który znacząco poprawi nasze samopoczucie.

Wyłącz telefon

Telefon komórkowy sam w sobie jest wspaniałym wynalazkiem, umożliwiającym nam kontakt nawet z ludźmi będącymi na drugim końcu świata. Jednakże dzisiejsze telefony oprócz samej możliwości kontaktowania się z ludźmi posiadają wiele innych funkcji. W dzisiejszym świecie (tym rzeczywistym i tym wirtualnym) jest zdecydowany przesyt informacyjny.

Z każdej strony jesteśmy bombardowani nowymi doniesieniami o ludzkich tragediach, popełnionych przestępstwach czy politycznych rozgrywkach. Dodatkowo social media, gry, aktualizacje aplikacji, wiadomości od znajomych i tak dalej. Jeśli wyłączymy telefon chociaż na godzinę, z pewnością świat się nie zawali, a my zamiast skupiać się na tragediach i kłótniach możemy w tym czasie zrobić coś dla siebie. A co konkretnie?

Kąpiel leśna

Jest to termin stosowany przede wszystkim przez Japończyków. Cała metoda polega po prostu na wybraniu się do pobliskiego lasu. Dokładnie tak, po prostu wstań i pójdź lub pojedź gdzieś w ustronne miejsce pełne zieleni.

Naukowcy wykazali bowiem, że przebywanie chociaż 20 minut w otoczeniu natury, wsłuchując się w odgłosy drzew czy śpiewa ptaków w znaczący sposób redukuje stres i napięcie mięśniowe wywołane przez pracę czy codzienne obowiązki.

Kąpiel w wannie

Była kąpiel leśna, to czas i na kąpiel w naszym domowym zaciszu. Nalej wody do wanny, puść relaksującą muzykę, a także zapal świeczki bądź kadzidełka. Spędź tak 20-30 minut, a z pewnością poczujesz się znacznie lepiej. Niech to będzie czas tylko dla Ciebie.

Aktywność fizyczna

Na koniec coś, co może nie kojarzyć się bezpośrednio z relaksem. Naukowcy udowodnili jednak już dawno, że ruch pozwala nam się odstresować. Długi spacer czy też przejażdżka rowerem jest więc jak najbardziej wskazana. Tylko, tak samo jak w poprzednich punktach, wyłącz telefon i po prostu delektuj się widokiem natury. Wyciszenie oraz spadek napięcia mięśni przyjdzie z czasem.