Szczotkowanie psa

Przed kąpaniem, należy wyszczotkować swojego psa. W ten sposób możemy usunąć luźne włosy i znacznie zwiększyć skuteczność działania szamponu. Dzięki temu będzie mieć mniej szczotkowania po myciu. Różne sierści czasem wymagają różnych szczotek. Możesz się zastanowić, czy dla swojego psa wybrać szczotkę lub grzebień i jaki rozmiar. Przed szczotkowaniem możemy delikatnie spryskać sierść psa wodą, aby poprawić stan jego włosów i ułatwić rozczesywanie.

Bądź też systematyczny w szczotkowaniu. Zaczynaj szczotkować od głowy psa i następnie kieruj się w stronę ogona. Używaj twardych, ale zarazem delikatnych pociągnięć, zwracając uwagę na delikatne. Ciągnięcie lub wyrywanie włosów boli bowiem Twojego psa i możesz stracić jego zaufanie. Szczotkowanie powinno być przyjemnym doświadczeniem dla Twojego psa, więc nie spiesz się. W przypadku psów z grubą sierścią możesz zaczynać pierwsze ogona do szyu i można szukasz jazd doszkalających w Gdańsku? rozpocząć od skóry i szczotkując z zewnątrz. Jeśli cała sierść jest już wygładzona, możesz rozpocząć szczotkowanie od nowa i zacząć pod włos.

W przypadku długowłosych psów należy używać długich pociągnięć, a w przypadku psów z krótkimi lub sztywnymi włosami, należy używać krótkich ruchów. Po umyciu możesz użyć grzebienia, aby więcej luźnych włosów. Czesanie ręcznym odkurzaczem również może być dobrym pomysłem, jeśli Twój pies toleruje hałas.