Francuskie perfumy lane – skąd wzięła się ich popularność?

Francuskie perfumy lane – skąd wzięła się ich popularność?

Nie od dziś wiadomo, że francuskie perfumy lane uznawane są za najlepsze i zarazem najtrwalsze zapachy, które przez wiele godzin otulają nasze zmysły. Połączenie naturalnych i podstawowych nut zapachowych ze składnikami syntetycznymi w odpowiednich proporcjach, potrafi dać ciekawe nuty zapachowe.

Francuskie perfumy słyną ze swej wykwintności, uwodzicielskiej zmysłowości i luksusu, na który dawniej nie każdy mógł sobie pozwolić. Dlaczego jednak to właśnie Francja znana jest z najbardziej cenionych i światowych marek perfum? I co wpłynęło na określenie jej mianem stolicy perfumiarstwa? Aby uzyskać odpowiedź, trzeba cofnąć się aż o kilkaset lat.

Wszystko zaczęło się od plantacji kwiatów i ziół o pięknych zapachach…

Współczesne perfumiarstwo ma swoje korzenie na Prowansji oraz Lazurowym Wybrzeżu. Wbrew pozorom ta część historii łączy się niejako z nieco inną branżą. Wszystko skupia się wokół stosunkowo niedawno rozsławionego miasteczka południowej Francji – Grasse.

Około XIX wieku we wspomnianym miasteczku intensywnie rozwijał się przemysł garbarski. Mieszkańcom Grasse dokuczał jednak niezbyt przyjemny zapach garbowanych skór oraz rosnące wówczas zanieczyszczenie powietrza. Aby to zniwelować, ówcześni mieszkańcy zaczęli uprawiać kwiaty i zioła o wyjątkowych aromatach.  Wraz z kolejnymi latami uprawy zaczęły się powiększać, aż w końcu zyskały miano ogromnych plantacji znanych niemal w całej Francji.

Uprawianie jaśminu, róż, krzewów lawendy, kwiatów pomarańczy, czy mimozy niosło przepiękny zapach po całej okolicy. Postanowiono wykorzystać to w branży perfumiarskiej.

Ówczesna perfumeria, a raczej jej pierwsza namiastka

Końcówka XIX wieku była niejako punktem zwrotnym w perfumiarstwie. Około 1882 roku projektant perfum Paul Parquet postanowił połączyć naturalne składniki roślinne wraz z syntetycznymi, które używano wówczas do produkcji perfum. Odkrycie okazało się strzałem w dziesiątkę. Owocem sukcesu stała się woda kolońska zawierająca akordy cytrusowe, lawendę oraz intensywną nutę piżma.

Nowy i pociągający zapach szybko podbił serca najbardziej wyrafinowanych klientów. Podobny los spotkał inne perfumy, które pełne były zmysłowych nut orientalnych oraz słodyczy. Od tego czasu ówczesne perfumerie prześcigały się w łączeniu poszczególnych zapachów, tworząc kolebkę dziś znanych i wysoko cenionych światowych marek.

Francuskie perfumy lane – gdzie zdobyć tanio i szybko markowe hity?

Jeżeli chodzi o produkcję i sprzedaż francuskich perfum lanych, to od lat przodownikami w tym zakresie są marki takie jak: Dior, Armani, Calvin Klein, Chanel Coco, Lancome, czy Hugo Boss. Zapachy tych marek cenione są nie tylko ze względu na niesamowite nuty zapachowe, ale także długotrwałość perfum. Aby je kupić, nie musisz jednak odwiedzać francuskich perfumerii – możesz kupić doskonałe zamienniki, które w Amore & Psyche dostaniesz w atrakcyjnej cenie. Sprzedawane przez perfumerię zapachy są idealnym odzwierciedleniem oryginałów, a przy tym otulają Twoje ciało przez cały dzień.