Co warto wiedzieć o pieluchowaniu wielorazowym

Co warto wiedzieć o pieluchowaniu wielorazowym

Pielęgnacja małego dziecka to bardzo ważne zagadnienie, jeżeli chcemy zadbać o bezpieczeństwo i komfort malucha. Jedną z ważniejszych kwestii będzie wybór odpowiedniej pieluchy. Czy zawsze trzeba wykorzystywać tylko i wyłącznie jednorazowe? A może doskonale będą się sprawdzać także tetrowe?

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając pieluchy dla niemowląt?

Jeżeli staje przed tobą obowiązek opiekowania się niemowlęciem, to oczywiście będzie pojawiać się cała masa pytań. Szczególnie, jak wiadomo, taki problem będzie występować w przypadku rodziców niezbyt doświadczonych. Będziesz przecież zastanawiać się nieustannie nie tylko nad tym, jakie zabawki wybrać oraz jakie najsmaczniejsze i najbardziej wartościowe jedzenie serwować córeczce lub synkowi każdego dnia. Ważne będą również ubrania no i oczywiście pieluchy. Każdy na pewno zauważył, że obecnie wykorzystuje się pieluszki jednorazowe i to na bardzo dużą skalę. Czy przypadkiem jednak nie można stosować także pieluszek wielorazowych? Może doskonałą opcją będą pieluszki tetrowe, które co zresztą pokazują dane statystyczne, interesują coraz większą ilość rodziców. Warto zauważyć, że tego typu pieluszki są wykorzystywane od wielu pokoleń.

Okazuje się, że wracają one do łask, a dostępne są przecież w najróżniejszych kolorach. Gwarantują nie tylko maluchowi maksymalny komfort poprzez przyjazny dla skóry materiał, ale są także bardzo estetyczne. Mama i tata, którzy zechcą kupić takie pieluszki, mają dostęp do wielu różnych kolorów, odcieni i wzorów. Zawsze będą przykuwały wzrok malucha, a zmysły, które są ważne w procesie rozwojowym, będą nieustannie pobudzane.

Czy pieluszki tetrowe są bezpieczne i zdrowe dla skóry niemowlęcia?

Najważniejszą kwestią dla wszystkich rodziców i opiekunów jest to, czy ubrania lub inne produkty, z którymi skóra dziecka ma kontakt, są dla niej bezpieczne. Otóż w przypadku pieluszek tetrowych mówimy tu o absolutnym bezpieczeństwie. Są to także produkty całkowicie ekologiczne. Warto też zauważyć, że powszechnie wykorzystywane na całym świecie jednorazowe pieluszki, czyli pampersy niestety czasami wywołują podrażnienia i odparzenia. Poza tym są odpowiedzialne także za występujące czasami pieluszkowe zapalenie skóry – PZS. Z kolei pieluszki tetrowe absolutnie nigdy nie będą wywoływać takich negatywnych reakcji. Z jakiego powodu? Ponieważ są wykonane tylko i wyłącznie z bawełny. Nie występują tutaj żadne sztuczne dodatki. Jeżeli więc twój maluch ma jakkolwiek problemy alergiczne stwierdzone przez lekarza, to najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie właśnie wykorzystywanie takich tetrowych pieluch.

Czy tetrowe pieluchy nie będą wywoływać dyskomfortu u dzieci?

Warto też zauważyć, że wielu rodziców obawia się tego, że tradycyjne pieluchy będą niezbyt komfortowe dla dzieci. W końcu maluszek będzie poznawać uczucie wilgotnej pupy, gdy zrobi siusiu. Otóż może to zaskoczyć, ale taka sytuacja jest nawet wskazana i rekomendowana przez wielu lekarzy pediatrów. Tak więc w efekcie tetra jest zalecana przez lekarzy zamiast pieluch jednorazowych z uwagi na proces rozwojowy dziecka. W tym ostatnim istotne jest bowiem również to, aby maluch przechodził wszystkie kolejne etapy samodzielności. Gdy więc wykorzystuje się pampersy, to takie pieluchy jednorazowe wcale nie motywują dziecka do tego, aby w efekcie chciało korzystać z nocnika. Maluch nie będzie tutaj po prostu czuć wilgoci, a więc dyskomfortu. W przypadku pieluch tetrowych dziecko samo zacznie w końcu szukać przyczyny nieprzyjemnego odczucia i będzie chciało jak najszybciej rozwiązać ten problem. Stąd prosta droga do korzystania z nocnika.