Co to jest usługa Microsoft Power BI?

Co to jest usługa Microsoft Power BI?

Microsoft ma w swojej ofercie bardzo wiele różnorodnych produktów, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Niektóre usługi są lepiej znane, inne – słabiej, mimo że są warto wartościowe i opłaca się nimi zainteresować.

Bardzo ciekawym oprogramowaniem dla klientów biznesowych jest Microsoft Power BI. Jest to usługa niezwykle uniwersalna, która może sprawdzić się zasadniczo w niemal każdej branży, w związku z czym jest godna uwagi niezależnie od tego, czym firma się zajmuje. Poniżej wyjaśnimy, czym dokładnie jest Microsoft Power BI i jakie daje możliwości – zapraszamy!

Czym jest Microsoft Power BI?

Microsoft Power BI to nic innego, jak narzędzie do agregacji, analizy i wizualizacji danych z różnych źródeł. Pozwala ono szybko, sprawnie i skutecznie analizować wyniki przedsiębiorstwa na wielu płaszczyznach. Platforma jest skalowalna od pojedynczych osób do nawet całych organizacji, a do tego kładzie duży nacisk na zapewnienie pełnego bezpieczeństwa przekazywanych do niej danych. Jest dobrą opcją dla ogromnych podmiotów, ale też mniejszych firm.

Stworzonymi w Microsoft Power BI raportami i analizami można z łatwością się dzielić, czy to ze współpracownikami, czy na przykład z klientami. Możliwość podłączenia do systemu dosłownie setek źródeł danych (np. systemów CRM) sprawia, że nie trzeba będzie się męczyć z ręcznym wprowadzaniem informacji, a do tego dane będą na bieżąco aktualizowane (więc zawsze raporty będą tworzone na podstawie najświeższych informacji).

Czy warto korzystać z Microsoft Power BI?

Działanie na podstawie niepełnych danych, a nawet nie danych, tylko przeczuć i instynktu, nie może skończyć się dobrze. Często firmie może się wydawać, że zna swoich klientów i ich potrzeby, a wnioski wyciągnięte z rzetelnych danych okażą się zupełnie inne od tych, które podpowiadała intuicja.

Dlatego tak ważne jest, aby gromadzić w jednym miejscu jak najwięcej informacji, a także skutecznie je sortować, filtrować i wizualizować, tak, aby móc wyciągnąć z nich jak najbardziej użyteczne wnioski. Można próbować zrobić to ręcznie… ale będzie to wymagało ogromnej ilości czasu i wysiłku, a do tego łatwo popełnić pomyłkę podczas obliczeń, zwłaszcza jeśli danych jest dużo.

Lepiej więc skorzystać z takich rozwiązań, jak właśnie Microsoft Power BI. Można dzięki nim oszczędzić bardzo dużo czasu i energii, a jak wiadomo czas, to pieniądz. Atrakcyjne wizualnie, rzetelne raporty przydadzą się nie tylko wewnętrznie, czyli do ulepszania i usprawniania procesów, ale też można je umieszczać m.in. w case study czy sprawozdaniach dla klientów.