Łódź przystanią dla biznesu

Łódź słynęła w dawnych czasach z przemysłu włókienniczego. Obecnie staje się ona centrum biznesowym w Polsce. Coraz więcej firm zagranicznych otwiera tu swoje siedziby.

Miasto posiada doskonałą lokalizację – jest prawdziwym centrum kraju. Łódź w ostatnich latach przeszła prawdziwą metamorfozę. Powstały nowe miejsca pracy, a zagraniczne firmy zaczęły patrzeć na miasto dużo przychylniej. Do miasta ściągają nie tylko firmy oferujące usługi, ale także te logistyczne.

Liczne inwestycje w mieście zapewniły, że postrzeganie Łodzi zmieniło się o 180 stopni. W przeciwieństwie do innych miast, rynek nowoczesnych biurowców jest bardzo młody. Nastawiony jest głównie na branże nowoczesnych usług dla biznesu, finansów i ubezpieczeń. Mimo tego, że w mieście jest wiele inwestycji biurowych, to deweloperzy nie muszą martwić się o małe zainteresowanie. Wręcz przeciwnie! Według ostatnich badań miasto jest postrzegane jako jedno z bardziej przyjaznych dla biznesu. Wymieniane jest tuż obok Warszawy, Wrocławia czy Poznania. Łódź jest rozważana przez zarządców przedsiębiorstw głównie ze względu na dobrą lokalizację. To dobra lokalizacja dla ekspansji geograficznej.

Lokalizacja i potencjał biznesowy to dwa najważniejsze czynniki, które sprawiają, że miasto jest pozytywnie postrzegane przez przedsiębiorców. Inwestycje biurowe pozwalają na powstawanie nowych miejsc pracy oraz napływ inwestycji do miasta. Łódź dopiero staje się ważnym ośrodkiem biznesowym i daleko jej jeszcze do Warszawy i Krakowa, ale ma bardzo duży potencjał i wie, jak go wykorzystać.