Klamka na kod – praktyczne i szybkie rozwiązanie dla lokali na wynajem

Współczesne lokale na wynajem coraz częściej zostają wyposażone w liczne udogodnienia, które dotyczą nie tylko aranżacji, ale również wyposażenia. W związku z tym hotele oraz inne obiekty oferujące nocleg nieustannie podnoszą poziom udogodnień, które mają uprzyjemnić pobyt gościom. Dotyczy to różnych kwestii i obszarów. Wbrew pozorom udogodnieniem może być nawet klamka na kod. Pozwala ona szybko i bez problemu dostać się do wnętrza lokalu za pośrednictwem aplikacji w telefonie. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu? Sprawdzamy!

Elektroniczna klamka na kod – dostępne możliwości

Elektroniczne klamki na kod to coraz popularniejsze rozwiązanie, które mają uskutecznić i ułatwić zabezpieczenie hotelowego pokoju lub apartamentu na wynajem. Rozwiązanie pozwala szybko i bez problemu dostać się do wynajmowanego lokalu określonym osobom. Jedyne co muszą one posiadać to kod dostępu w aplikacji połączonej z mechanizmem klamki.

TTLock dla apartamentów

W zależności od wybranego rozwiązania możliwe jest zdalne zarządzenie apartamentem oraz nadawanie uprawnień do wejścia. Wystarczy mieć telefon z systemem IOS lub Androidem, posiadać aplikację mobilną TTLock oraz znaleźć się w pobliżu zamka, który będzie  w zasięgu nadajnika Bluetooth. Aplikacja umożliwia przy tym uprawnionym pracownikom obiektu wgląd do dziennika rezerwacji, dodawanie oraz usuwanie przyznanych dostępów w formie cyfrowych kluczy lub kart zbliżeniowych. Z uwagi na funkcje jest to rozwiązanie dedykowane właścicielom apartamentu.

TTHotel dla hoteli

Sporym zainteresowaniem cieszy się również tzw. mobilna recepcja, czyli TTHotel. Jest to lekkie oprogramowanie PMS (z ang. Property Management System), które dostępne jest na platformie IOS, Android oraz desktopowym oprogramowaniu Windows.

TTHotel to aplikacja umożliwiająca zarządzanie hotelowymi rezerwacjami. Umożliwia kontrolę zakwaterowania, czyli wgląd w status pokoju, a także praktyczne zarządzanie personelem. Oprócz tego aplikacja pozwala również generować kody dostępu do wynajmowanych pokoi, a także zarządzać urządzeniami znajdującymi się w jego środku. Jest to m.in. zarządzanie zamkiem, oszczędzaniem energii i koderem kart.

Czy warto inwestować w takie rozwiązania?

Darmowe aplikacje TTLock oraz TTHotel to praktyczne rozwiązania, które ułatwiają branżom hotelarskim prowadzenie biznesu. Stanowią przy tym doskonałą alternatywę dla tradycyjnego zamka. Pozwalają szybciej dostać się gościom do wynajętego pokoju lub apartamentu, a przy tym ograniczają ryzyko zgubienia klucza od lokalu. Wiele praktycznych opcji, jak np. możliwość wglądu do statusu pokoju, a także usprawniają pracę personelu (np. zajmującego się porządkiem).

Montaż elektronicznej klamki na kod nie jest przy tym skomplikowany. Bez większego problemu można wykonać to samodzielnie. Do rozwiązania zniechęcać może jednak cena, która wynosi kilkaset złotych za jedną klamkę.

Dodaj komentarz