Sposoby na spędzanie czasu wiosną i jesienią

Wycieczki rowerowe

Nawet jeśli pogoda za oknem niespecjalnie do tego zachęca, warto spróbować się zahartować i wybrać z rodziną czy znajomymi na wycieczkę rowerową. To może być nawet krótki przejazd po okolicznych parkach. Dla bardziej ambitnych czy posiadających więcej czasu (i kondycji) polecamy zaplanować dłuższą wyprawę. Na pewno nie znasz wszystkich wiosek, lasów czy innych punktów turystycznych w swojej okolicy. Czas je poznać!

Gry planszowe

Tu wybór jest ogromny. Od tradycyjnych kart (i setek różnych gier karcianych), przez Rummikub i Monopol, po Scrabble. Każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet jeśli wydaje Ci się, że nie przepadasz za „planszówkami”, spróbuj zorganizować taki wieczór ze znajomymi. Możecie to nawet połączyć z małą imprezą (oczywiście oszczędną). Zobaczysz, że nie trzeba wyjeżdżać do Las Vegas, żeby poczuć prawdziwą żyłkę rywalizacji i chęć zwycięstwa – nawet jeśli chodzi tylko o wygraną w chińczyka.

Spotkania z przyjaciółmi

To jest zawsze świetny pomysł. Jesteś zapracowany, nie masz czasu, żeby odpocząć, a co dopiero żeby spotkać się z przyjaciółmi? Długi weekend to idealne rozwiązanie na Twoje problemy. Zorganizuj ciekawy wieczór (albo nawet kilka wieczorów), zaproś dawno niewidzianych znajomych, przygotuj spotkanie. To może być nawet zwykła kolacja, przygotowywana wspólnie w domu. Do tego możecie pooglądać stare zdjęcia czy filmy, albo pograć np. w kalambury. Albo zwyczajnie posiedzieć i porozmawiać o „starych dobrych czasach”.

Maratony filmowe

Chciałbyś obejrzeć dobry film, ale po pracy zwykle jesteś tak zmęczony, że nie masz na nic ochoty? A może zwyczajnie jesteś zabiegany i nie potrafisz znaleźć kilku godzin na obejrzenie czegoś fajnego? W długi weekend czasu i odpoczynku będziesz miał pod dostatkiem. Zrób więc listę filmów, które zawsze chciałeś obejrzeć.. Potem wypożycz swoje wybrane filmy, przygotuj popcorn, zbierz znajomych – i idealny domowy maraton filmowy jest gotowy!

Dodaj komentarz