Zacznij dobrze się wysypiać

Zacznij dobrze się wysypiać

Nie można liczyć na dobry stan zdrowia, jeżeli nie śpi się odpowiednio długo. Współczesny świat cechuje pośpiech, pędzenie za dnia i brak odpoczynku w nocy, ponieważ mało kto kładzie się do łóżka, gdy wybije dziesiąta wieczorem. Najczęściej przesiaduje się do późna przed telewizorem albo przed komputerem, czyta, pracuje, ogląda filmy, co nie wpływa korzystnie na zdrowie, a dodatkowo objawia się ciągłym zmęczeniem organizmy.

W związku z tym, dla higieny ciała i umysłu, niezbędne jest podjęcie pewnych kroków związanych z dobrym snem. Oznacza to, że przynajmniej na godzinę przed udaniem się na spoczynek nie powinno się korzystać z komputera, a najlepiej nawet nie oglądać telewizji.

Pozwoli to organizmowi na wyciszenie się, pozbycie się zbyt wielu obrazów, które mogłyby powodować problemy z zaśnięciem. Telewizor w ogóle nie powinien znajdować się w sypialni, a na czas snu wskazane jest również wyłączenie telefonu, aby nie kusiło zaglądanie do niego, przeglądanie wiadomości bądź stron internetowych.