Tanie ogrzewanie

Tanie ogrzewanie

Ogrzewasz więcej, płacisz mniej

Marzniesz, ale pieca wymienić nie chcesz. Boisz się, że cię na to nie stać. To nieprawda! Dzięki inteligentnym, nowoczesnym urządzeniom nie tylko nie zbankrutujesz, ale nawet zaoszczędzisz. Pewnie z zazdrością patrzysz, jak znajomi ogrzewają dom większy od twojego, a płacą mniej. Na dodatek jest u nich ciepłej. Magia? Nie. Po prostu zdecydowali się na ekonomiczne urządzenia, dostosowane do ich potrzeb. Ty też możesz wybrać ogrzewanie skrojone na miarę twojego domu. Podpowiadamy, jakie urządzenia warto wziąć pod uwagę.

Tanie ogrzewanie – czym grzać?

Tanie ogrzewanie zapewniają kotły na ekogroszek. To jeden z najtańszych sposobów ogrzewania domu i wody. Mają automatyczny podajnik paliwa. Są idealne zwłaszcza dla osób, które potrzebują urządzenia niedrogiego w eksploatacji i ekologicznego. Dodatkowo paliwo w postaci ekogroszku możesz kupować w 20 – kilogramowych wygodnych i mocnych workach. Nie ma potrzeby przerzucania ton węgla z jednego miejsca w drugie.

Kolejnym urządzeniem zapewniającym tanie ogrzewanie jest piec gazowy. Można go zainstalować niemal w każdym miejscu w domu. Oprócz powietrza ogrzewa tez wodę do kąpieli. Co ważne, niemal w ogóle nie zanieczyszcza środowiska.

Pompy ciepła zużywają najmniej prądu spośród wszystkich rodzajów ogrzewania elektrycznego. Są tanie w eksploatacji, chociaż koszty inwestycyjne są najwyższe. Jednak czasem warto wziąć kredyt na zakup dobrego urządzenia do ogrzewania, aby potem cieszyć się oszczędnościami. Pompy ciepła nie wymagają obsługi. Ogrzewają zarówno powietrze jak i wodę. Latem natomiast mogą również chłodzić. Można je zintegrować z panelami słonecznymi i dodatkowo ograniczyć koszty.

Piece akumulacyjne również zapewniają tanie ogrzewanie. Pobierają energię elektryczną, gdy jest tańsza, czyli poza godzinami szczytu. Może się to odbywać w strefie nocnej lub w weekend. Właśnie wtedy pięć się ładuje. Kiedy zaś prąd jest droższy, ciepło z urządzenia ogrzewa dom. Nowoczesne piece są wyposażone w specjalny sterownik, który znacznie ułatwia obsługę urządzenia.

Odpowiedni fachowcy

Gdy już zdecydujesz się na wymianę ogrzewania musisz znaleźć odpowiedniego fachowca. Doradzi ci on, jakie urządzenie byłoby najlepsze w twojej sytuacji. Weźmie pod uwagę zarówno twoje potrzeby jak i możliwości finansowe. Pomoże też w instalacji wybranego urządzenia lub poleci osobę, która wykona to zadanie. Najlepiej byłoby, gdyby taki fachowiec pracował jednocześnie w firmie, od której kupisz nowe urządzenie. Dzięki temu masz pewność, że doskonale zna produkt i wie, jak zainstalować go bez żadnych problemów.