Krem do rąk dla mężczyzn – jaki wybrać?

Krem do rąk dla mężczyzn – jaki wybrać?

Mężczyźni pracujący fizycznie, mający bezpośredni kontakt z chemicznymi detergentami oraz regularnie uprawiający sport w plenerze zmagają się bardzo często z nadmierną suchością dłoni. W celu jej skutecznego zniwelowania powinni koniecznie stosować na co dzień krem do rąk o właściwościach nawilżających. Można go kupić w cenie od kilku do kilkunastu złotych.

Uciążliwy, ale łatwy do wyeliminowania problem

Do podstawowych czynników zwiększających ryzyko suchości i szorstkości dłoni u mężczyzn zaliczamy m.in. prace fizyczne (warsztatowe, budowlane, rolnicze, ogrodowe), szkodliwe warunki atmosferyczne (chodzi zwłaszcza o niską temperaturę, suche powietrze, deszcz i promieniowanie UV), nieprawidłowe mycie rąk (np. z użyciem twardej wody, zaawansowanych preparatów dezynfekujących lub odłuszczających mydeł), noszenie rękawiczek jednorazowych, schorzenia ogólnoustrojowe, dietę ubogą w witaminy i składniki odżywcze, a także określone dolegliwości skórne (łuszczyca, AZS).

Niezależnie od przyczyny, warto z pewnością sięgnąć po krem przeznaczony stricte do pielęgnacji męskich rąk. Z jednej strony zauważalnie poprawi on ogólną kondycję naskórka i paznokci, z drugiej zaś zlikwiduje mało estetyczne spierzchnięcia, zwiększy poziom ochrony i nada dłoniom przyjemnego zapachu.

Skład produktu odgrywa kluczową rolę

Mężczyźni posiadają wyraźnie grubszą i twardszą skórę niż kobiety (obejmującą aż 30 warstw), dlatego przy wyborze kremu do rąk muszą zwracać szczególną uwagę na obecność w składzie konkretnych substancji aktywnych o działaniu silnie nawilżającym – choćby gliceryny, olejów roślinnych (słonecznikowego, migdałowego, kokosowego, z orzechów makadamia itp.), mocznika, masła Shea, lecytyny czy keratyny. Pożądane są również substancje typowo regenerujące, takie jak allantoina, witamina E, witamina C, skwalan, aloes, ceramidy i elastyna. Efektywnie odbudowują one uszkodzone struktury naskórka, łagodzą podrażnienia oraz ograniczają negatywny wpływ wolnych rodników, hamując tym samym procesy przedwczesnego starzenia.

Ostatnią kategorię cennych składników stanowią mikroelementy w postaci cynku, magnezu, żelaza, selenu i krzemu. Jeśli natomiast ktoś ma wyjątkowo wrażliwą skórę, to powinien poszukać kremu oznaczonego jako hipoalergiczny bądź ekologiczny.

Pozostałe istotne aspekty

W przypadku kremu do pielęgnacji dłoni dla mężczyzn liczy się nie tylko właściwy skład, ale też odpowiednia konsystencja – koniecznie sprzyjająca szybkiemu wchłanianiu. Najlepiej do codziennego, całorocznego stosowania wybrać produkt delikatnie wodnisty i jednocześnie umiarkowanie tłusty. Zabezpieczy on powierzchnię skóry zarówno przed mroźnym wiatrem, jak i upalnym słońcem, a przy okazji nie będzie zbyt długo pozostawał na powierzchni rąk.

Dodatkowo spore znaczenie ma marka omawianego kosmetyku. Godne polecenia są zwłaszcza wyroby uznanych na całym świecie firm, takiej jak ziaja.com, ponieważ charakteryzują się zazwyczaj dużą zawartością naturalnych substancji, ciekawym aromatem i bardzo skutecznym działaniem. Kupowanie najtańszych kremów anonimowych marek jest często swoistym wyrzucaniem pieniędzy w błoto.