Jak prawidłowo nakładać odżywkę do włosów?

Jak prawidłowo nakładać odżywkę do włosów?

Poprawne i przede wszystkim regularne używanie dobrze dopasowanej odżywki do włosów to sposób na piękną i zadbaną fryzurę. Aby odżywka mogła zadziałać skutecznie i zapewnić oczekiwany rezultat powinna być używana w prawidłowy sposób. Zaczynając od świadomego dokonania wyboru produktu, poprzez właściwą regularność i prawidłowe metody użytkowania można całkowicie odmienić stan i wygląd swoich włosów.

Wybór dobrej odżywki

Liczne reklamy próbują na każdym kroku przekonać o doskonałym działaniu różnego rodzaju odżywek do włosów. Najskuteczniejsze jest jednak dopasowanie odżywki w sposób indywidualny do potrzeb oraz rodzaju włosów. Odżywka nawilżająca świetnie sprawdzi się na włosach pozbawionych blasku, puszących się, kręconych oraz rozjaśnianych. Odżywki wzmacniające, które zawierają w swoim składzie proteiny są doskonałe dla włosów zniszczonych, kruszących się, łamiących oraz plączących w nadmiernym stopniu. Do włosów zdrowych najlepiej stosować odżywki o lżejszej konsystencji, które będą delikatnie nawilżać, wygładzać pasma oraz dodawać im blasku.

Metody stosowania odżywek do włosów

Odżywki w postaci kremu lub żelu o różnej konsystencji należy nakładać na mokre włosy po spłukaniu szamponu w trakcie mycia głowy. Wybraną odżywkę najpierw wylewa się z opakowania na dłoń, aby kontrolować ilość używanego produktu. Następnie po roztarciu odżywki w dłoniach należy delikatnie wmasować produkt w mokre włosy. Świetnym patentem na poprawienie skuteczności odżywki jest wmasowywanie jej we włosy poprzez delikatne pocieranie dłońmi o siebie. Dzięki temu pasma zostaną nieco ogrzane ciepłem dłoni, a produkt lepiej wniknie pod łuski włosów.

Kolejnym krokiem jest użycie grzebienia z ząbkami o szerokim rozstawie. Należy rozczesać włosy w delikatny sposób. Rozczesywanie warto zacząć od końcówek stopniowo przesuwając się w górę, aż rozczesane zostaną całe włosy. Podczas tej czynności na włosach mogą pozostać pojedyncze włosy, które były już uśpione w cebulkach. Nie należy się jednak tego obawiać, gdyż na ich miejsce wyrosną zupełnie nowe włoski. Po zakończeniu rozczesywania odżywki na całych włosach należy spłukać produkt ciepłą wodą, a następnie osuszyć kosmyki ręcznikiem.

Odżywki bez spłukiwania

Produkty dostępne w formie płynów do psikania to odżywki, których się nie spłukuje. Można je stosować na mokre włosy po spłukaniu szamponu, a następnie od razu osuszyć włosy bez ponownego ich opłukiwania ciepłą wodą. Większość odżywek w sprayu można stosować na suche włosy. Należy dopasować ilość produktu do gęstości oraz długości pasm włosów.

Odżywki do psikania świetnie sprawdzają się do stylizacji włosów. Taki rodzaj produktu doskonale wpływa na wygładzenie oraz większy blask. Odżywkę do spłukiwania można nakładać nawet kilkukrotnie przed kolejnym myciem głowy w zależności od potrzeb oraz oczekiwań. Włosy po porannym przebudzeniu czasem nie wyglądają korzystnie, a odżywka do psikania najlepiej pomaga ponownie je ujarzmić oraz wystylizować w ulubiony i wybrany przez siebie sposób.

Świetne odżywki do włosów znajdziesz na: https://hair-shop.pl/