Jakie zioła pomogą w walce z wypadającymi włosami?

Jakie zioła pomogą w walce z wypadającymi włosami?

Nie da się ukryć, że wiosną wszystko budzi się do życia. Wiosna kojarzy się nam również z rozmaitymi zmianami. Na niektóre mamy wpływ, na inne niestety nie. Wśród tych, na które mamy wpływ należy rozróżnić takie na które nasz wpływ jest duży i takie, na które nasz wpływ jest znikomy. Wiosną bardzo dużo osób boryka się z nadmiernym wypadaniem włosów. Nie da się ukryć, że z tym problemem boryka się wiele kobiet i mężczyzn. Należy zaznaczyć, że przeważnie takie wypadanie ma charakter okresowy.

Czasami jednak przedłuża się, a my zaczynamy się martwić stanem naszej rzednącej czupryny. Dobrze byłoby więc wspomóc się ziołami. Wśród popularnych ziół wspomagających porost włosów wyróżnić należy pokrzywę zwyczajną oraz skrzyp polny. Skrzyp to bardzo popularna roślina, którą spotkać możemy na polskich łąkach. Skrzyp przepada za terenami podmokłymi. Nie jest to roślina ze znalezieniem której powinniśmy mieć problem. Warto zadbać o to, by zioła były wysokiej jakości. Najlepiej więc zbierać je samodzielnie. Możemy również zakupić je z zielarniach. Unikajmy picia ziół zakupionych w supermarketach. Są to bowiem zioła dość niskiej jakości.

Jeżeli zależy nam na efektach, warto wypijać napar ze skrzypu i pokrzywy regularnie. Pokrzywa zwyczajna nie tylko przyśpiesza porost włosów, ale sprawia również że rosną one grubsze. Skrzyp wzmacnia je i zapobiega ich wypadaniu. Warto popijać herbatkę z tych dwóch ziół raz lub dwa razy dziennie. Kuracja powinna trwać kilka tygodni. Po tym czasie należy ją przerwać. Można ją rzecz jasna powtarzać. Efekty powinny być zauważalne już po dwóch tygodniach regularnego picia naparów ziołowych.