Jak zmotywować się do ćwiczeń?

Jak zmotywować się do ćwiczeń?

O tym, że sport to zdrowie, z pewnością nie trzeba nikomu przypominać. Warto regularnie się ruszać, aby zadbać nie tylko o swoją sylwetkę, ale także zdrowie i kondycję. Jednak co w momencie, gdy po prostu nam się nie chce i myślimy o tym, aby odpuścić kolejny trening? Dziś wraz z http://twoja-motywacja.pl/ przygotowaliśmy sposoby na to, jak zmotywować się do ćwiczeń.

Nie odkładaj tego

Zostawianie treningu na później nie jest dobrym pomysłem. Może się to skończyć tak, że po prostu go nie zrobisz i będziesz odpuszczał następne, aż w końcu okaże się, że minęło już kilka tygodni od ostatnich ćwiczeń. Na początku Twoja motywacja do ćwiczeń może być bardzo duża i przez jakiś czas będziesz je z chęcią wykonywać. Nastanie jednak taki moment, gdy emocje opadną i nie będzie Ci się chciało ruszyć z kanapy. Musisz to jednak przezwyciężyć i po prostu przekonać samego siebie, że warto i że dasz radę. Odkładanie nic nie da, zacznij działać już dzisiaj.

Kontroluj postępy

Nic tak nie motywuje, jak postępy więc warto je kontrolować. Zanim zaczniesz treningi, zapisz na kartce aktualną wagę i wymiary. Po kilku tygodniach możesz sprawdzić, czy coś się zmieniło i zapisać efekty swoich działań. Na początku może i nie będą one spektakularne, ale pamiętaj, że doskonała sylwetka wymaga dużo pracy. Każdy mały krok w stronę celu będzie Cię motywował do tego, aby nie przestawać ćwiczyć i dawać z siebie wszystko. Pamiętaj też, że nie liczy się jedynie cyfra na wadze, najważniejsze jest twoje samopoczucie i to, że dbasz o swoje zdrowie.

Dopasuj rodzaj aktywności do swoich potrzeb

Nie każdy lubi biegać czy podnosić ciężary. Warto pamiętać o tym, że ćwiczenia mają być dla Ciebie czymś przyjemnym, a nie jedynie przykrą koniecznością. Żeby tak było, musisz dopasować ich rodzaj do swoich indywidualnych preferencji i sprawności fizycznej. Jeśli do tej pory miałeś ze sportem niewiele wspólnego, to nie rzucaj się od razu na głęboką wodę i nie rób rzeczy, które są ponad Twoje siły. Zacznij od małych kroków i np. od 15-minutowej gimnastyki. Jeśli będziesz stopniowo zwiększał trudność swoich treningów, to łatwiej będzie Ci się do nich przyzwyczaić i nie zniechęcisz się porażkami. Wybierz dyscyplinę, która Cię fascynuje i będzie dla Ciebie interesująca. Wtedy ćwiczenia nie będą dla Ciebie męczarnią i czymś nudnym.

Ćwicz w towarzystwie

Ćwiczenie w pojedynkę może być dla niektórych osób nudne i mało motywujące. Jeśli towarzystwo drugiej osoby sprawia, że masz większą chęć do ćwiczeń, to warto zapytać kogoś bliskiego czy chciałby Ci towarzyszyć w treningach. Rozwiązaniem zawsze jest też trener personalny, który będzie motywował Cię do ćwiczeń. Warto także wejść na stronę http://twoja-motywacja.pl/ i zainspirować się poradami, które można tam znaleźć.