Na co zwracać uwagę kupując rękawice motocyklowe?

Na co zwracać uwagę kupując rękawice motocyklowe?

Jazda motocyklem to dla wielu osób najlepsza alternatywa przemieszczania się. Pozwala szybciej przejechać daną drogę, skuteczniej ominąć korki na mieście, czy przeżyć więcej ekscytujących chwil. Przy dobrej zabawie i szybkości trzeba jednak pamiętać o bezpieczeństwie. Ważne jest uważne obserwowanie drogi oraz niewykonywaniem gwałtownych manewrów. Od Twojego bezpieczeństwa zależy równie to, co masz na sobie.

Rękawice motocyklowe – podstawowy i niezawodny element ubioru motocyklisty

Każdy szanujący się motocyklista wie, jak ważne jest chronienie całego ciała nie tylko przed ewentualnym wypadkiem, ale także wieloma czynnikami atmosferycznymi. O obecnej porze roku i w powoli nadchodzącej zimie, ważne jest zadbanie o skuteczną ochronę dłoni przed chłodem i ewentualnym upadkiem. Do tego niezbędny jest zakup rękawic motocyklowych, które powinny się cechować:

  • odpowiednio długimi mankietami;
  • grubymi protektorami;
  • nieprzemakalnością;
  • wygodą i komfortem używania;
  • antypoślizgowym materiałem;
  • wytrzymałością.

Odpowiednia grubość dostosowana do warunków atmosferycznych

Na rynku nie ma jednych i uniwersalnych rękawic, które zapewnią skuteczną ochronę o każdej porze roku. Latem, gdy temperatura na drodze coraz częściej sięga ponad 30 stopni Celsjusza, najpraktyczniejsze są rękawice miejskie przeznaczone do jazdy turystycznej. Z uwagi na ich cienkość nie zapewnią one jednak skutecznej ochrony przy wypadku. Niestety, nie ochronią również dłoni przed zimowymi mrozami.

Z tego powodu w Twojej motocyklowej szafie, powinny znaleźć się dwa rodzaje rękawic – cienkie oraz te o odpowiednio grubych protektorach. Ich grubość powinna zostać dopasowana do indywidualnych potrzeb motocyklisty oraz stylu jazdy. Ważne są również preferencje względem materiału – a akurat na imready.eu/oferta/rekawice-motocyklowe-5010755 nie ma na co narzekać. Znajdziesz tam wiele, różnych rodzajów rękawic o zróżnicowanych materiałach, w bardzo atrakcyjnych cenach.

Jak poprawnie mierzyć rękawice motocyklowe?

To właśnie wybór odpowiedniego rozmiaru rękawic ma największy wpływ na ostateczny komfort jazdy. W tym celu trzeba znać obwód dłoni (czyli wymiar na wysokości jej kostek, bez kciuka), który najprościej będzie Ci zmierzyć zwykłym centymetrem. Pamiętaj, aby pomiar wykonać na wyprostowanej i otwartej dłoni. Z kolei długości rękawicy motocyklowej to wymiar od nadgarstka do małego palca.

Przy mierzeniu dłoni ważne jest pamiętanie, aby nie ściskać jej centymetrem zbyt mocno. Idealna rękawica powinna mieć trochę luzu, tak by w żaden sposób nie krępować Ci ruchów. Jeśli decydujesz się na zakup skórzanych rękawic, to miej na uwadze, że przez pierwsze miesiące będą one wręcz idealnie dopasowane, a z czasem rozbiją się na szerokości i tym samym dostosują do Twojej dłoni. Nie powinny być one jednak zbyt luźne (ani za ciasne).