Którą firmę faktoringową wybrać?

Którą firmę faktoringową wybrać?

Usługi faktoringowe cieszą się coraz większą popularnością. Naturalną konsekwencją takiego stanu rzeczy jest także wzrost liczby firm oferujących takie usługi. W związku z tym może być trudno podjąć decyzję odnośnie tego, z którą z nich nawiązać współpracę. Często nie wiemy nawet na jakie warunki i parametry powinniśmy zwracać uwagę. Tak więc, którą firmę faktoringową wybrać? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć poniżej.

Na co należy zwracać uwagę, decydując się na faktoring?

Parametry usługi faktoringowej, które są szczególnie warte uwagi to limit transakcyjny dla nowych klientów, a także minimalna wysokość faktury. Wskażą nam one czy dana usługa jest dla nas odpowiednia – zbyt niski limit przeszkodzi większym firmom o wyższych kwotach faktur, zaś zbyt wysoka minimalna wysokość faktury będzie przeszkodą dla małych firm, które wystawiają faktury na stosunkowo małe kwoty.

Powinniśmy zainteresować się również kwestią tego, czy firma weryfikuje za nas rzetelność kontrahentów i czy wiąże się to z dodatkową opłatą, a także jak szybko wypłacane są środki i czy dzieje się to w transzach, czy całą cenę faktury przelewa się za jednym zamachem. Na dłuższą metę może się to okazać bardzo istotne.

Szybki i wygodny faktoring w Monevii

Monevia oferuje szeroki zakres usług faktoringowych o świetnych parametrach, jest to więc bez wątpienia firma, którą można polecić. Na jej korzyść świadczy między innymi wysoki, wynoszący bowiem aż 50 tysięcy złotych limit transakcyjny dla nowych klientów, co daje duże możliwości nawet większym firmom.

Nie sposób również nie wspomnieć, że Monevia akceptuje faktury o wysokości już od 700 złotych, co jest świadectwem polityki przyjaznej małym firmom. Dla wygody klientów istnieje możliwość dokonywania sprzedaży zarówno pojedynczych faktur (tak często bądź tak rzadko, jak sami wybierzemy – nie ma w tym zakresie ograniczeń), jak i całych ich pakietów.

Ta firma faktoringowa nie tylko wypłaca całość ceny faktury w formie jednej płatności, ale także dokonuje bezpłatnej weryfikacji kontrahentów swoich klientów. Dzięki temu eliminuje ona ryzyko, że stracimy czas i pieniądze na nawiązywanie relacji biznesowej z niegodnymi zaufania firmami.

Cały proces sprzedaży faktur przeprowadzany jest za pomocą platformy internetowej, na której należy się zarejestrować, co jest całkowicie darmowe. Monevia zdaje sobie sprawę z faktu, że właściciele firm często są osobami bardzo zajętymi i nieposiadającymi dużo wolnego czasu, w związku z czym ogranicza wszelkie formalności do minimum, tak aby maksymalnie przyspieszyć i uprościć cały proces.