Co warto wiedzieć szukając kredytu gotówkowego?

Co warto wiedzieć szukając kredytu gotówkowego?

Duża ilość ofert kredytowych sprawia, że wiele osób ma trudność z wybraniem idealnego dla siebie produktu finansowego. Nie warto jednak tracić głowy i decydować się na pierwszy lepszy kredyt gotówkowy. Konieczne będzie porównanie ze sobą kilku różnych ofert oraz skupienie się na swoich potrzebach. Wiele czynników wpływa na to, czy dany kredyt https://splatapozyczek.pl/kredyt-gotowkowy/ będzie dla nas korzystny, czy też nie. Oto kilka z najważniejszych, na które warto zwrócić uwagę.

Całkowity koszt kredytu

Zanim skusisz się, na zaciągniecie z pozoru atrakcyjnego kredytu, dokładnie przyjrzyj się kosztom dodatkowym, które się z nim wiążą. Kluczowa jest w tym przypadku prowizja oraz oprocentowanie. Nawet jeśli jakiś bank oferuje kredyt z oprocentowaniem równym 0%, to nie oznacza to, że kredyt jest tani – może być wręcz przeciwnie. Niektóre instytucje niskie oprocentowanie „odbijają” sobie wysoką prowizją np. za udzielenie kredytu. Dla kredytobiorcy może to oznaczać, konieczność oddania kilkuset, a nawet kilku tysięcy złotych więcej niż pożyczył. Szukając kredytu gotówkowego https://splatapozyczek.pl/kredyt-gotowkowy/ zwróć więc uwagę na to, jaki jest jego koszt całkowity i ile będziesz musiał oddać bankowi.

Rodzaj rat

Do wyboru mamy nie tylko raty równe, ale także malejące lub rosnące. Bardzo często dla kredytobiorcy korzystne jest zaciągnięcie kredytu z ratami malejącymi. Oznacza to, że spłaca on na początku większą ratę niż w przypadku rat równych, ale później jest ona niewielka. Dzięki szybszej spłacie części kapitałowej, naliczane odsetki są mniejsze, a kredyt gotówkowy jest tańszy.

Ubezpieczenie

Instytucje finansowe bardzo często oferują swoim klientom ubezpieczenie kredytu. Jest to produkt, który może zmniejszyć sumę prowizji oraz oprocentowania jednak sam w sobie nie jest darmowy. Jego dużą zaletą jest jednak to, że chroni nas przed niespodziewanymi sytuacjami takimi jak np. utrata pracy. W momencie, gdy dojdzie do takiego zdarzenia, to ubezpieczyciel zobowiązany jest do spłaty części lub całości pozostałych rat. Ubezpieczenie zabezpiecza więc interesy kredytobiorcy, ale także banku. Warto jednak zwrócić uwagę ile kosztuje taki dodatkowy produkt i czy opłaca Ci się go wziąć.

Oferty dla nowych i stałych klientów

Szukając najlepszej oferty, na samym początku sprawdź, co oferuje Ci bank, którego jesteś klientem. Czasem okazuje się, że dla stałych klientów bank ma przygotowane lepsze oferty. Nie jest tak jednak zawsze, a czasem to właśnie konkurencja bardziej zabiega o względy, potencjalnych kredytobiorców oferując lepsze warunki kredytowania.