Ubezpieczenia rodzinne – NNW dla dzieci

Dla większości Polaków największą wartością jest rodzina, dlatego każdy, kto ją posiada robi wszystko, by jej członkowie byli bezpieczni i aby żyło im się, jak najlepiej. Jednym ze sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa rodzinie jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia. Polis ubezpieczeniowych w kraju nad Wisłą jest już bardzo wiele i sporą ich część nabyć można w pakietach. Niestety, wciąż za mało jest tego typu produktów przeznaczonych specjalnie dla rodzin. Tylko niektóre, największe towarzystwa oferują ubezpieczenia rodzinne inne, jeśli nawet posiadają taką opcję informację o niej podają jedynie w OWU.

Pakiety ubezpieczenia są bardzo korzystne ze względu na pełniejszą ochronę, a także sporą obniżkę cen. W pakiecie dla rodzin nabyć można ubezpieczenie zdrowotne. Rodziny bywają różne jedne mniejsze, inne większe, ale nawet dla tych trzyosobowych pakietowe ubezpieczenie zdrowotne będzie bardziej korzystne. Posiadając ubezpieczenie zdrowotne rodzice nie będą musieli martwić się więcej ani o zdrowie swoje ani tym bardziej potomków, ponieważ większość polis zapewnia nieograniczoną ilość wizyt u lekarzy specjalistów. Należy jednak pamiętać, iż ubezpieczenie zdrowotne w pakiecie rodzinnym może być wykupione dla dzieci, które nie ukończyły dwudziestego szóstego roku życia. Po przekroczeniu tego wieku, w razie potrzeby można wykupić osobne ubezpieczenie zdrowotne dla potomka. Drugim typem ubezpieczenia możliwego do zakupu w pakiecie rodzinnym jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Ubezpieczenia NNW wykupywane są w celu zabezpieczenia się przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń jak wypadki czy dostępne w pakiecie rozszerzonym zawały serca i krwotoki wewnątrz czaszkowe Polisy NNW w pakiecie chronią przed tymi zdarzeniami wszystkich członków rodziny. Tak więc ochroną objęty jest współmałżonek, konkubent, dzieci wspólne, dzieci właściciela ubezpieczenia, dzieci konkubenta oraz dzieci adoptowane. Ubezpieczeniem tego typu objąć można dzieci, które nie ukończyły dwudziestu czterech lat. Polisy NNW dla rodzin mogą być indywidualnie dostosowane do potrzeb każdej z nich, tak więc stawka ubezpieczenia, zakres ochronny i czas trwania umowy jest dokładnie taki, jakiego się potrzebuje a ponadto ochrona ubezpieczeniowa obowiązuje w każdym miejscu na terenie kraju.