Kupujemy samochów na kredyt

Kupujemy samochów na kredyt

Samochody nowe są bardzo drogie i praktycznie zaraz po opuszczeniu bramy salonu, z którego go odbieramy, mocno tracą na wartości. Kiedy więc chcemy lub potrzebujemy kupić samochód, to bardzo rozsądną alternatywą jest zakup auta używanego. Oczywiście powinien to być pojazd w możliwie jak najlepszym stanie technicznym, niezbyt stary i z akceptowalnym dla nas przebiegiem kilometrów na liczniku. Musimy wiedzieć ile dany model samochodu spala paliwa i jakie są koszty części zamiennych oraz jego serwisowania.

Znalezienie takiego pojazdu to podstawa naszego przyszłego zakupu, ale jeśli nie posiadamy wystarczającej ilości gotówki, to musimy również  rozejrzeć  się za odpowiednim finansowaniem. Zanim przystąpimy do tego poszukiwania, to najpierw musimy zrobić wewnętrzny bilans naszych własnych możliwości finansowych. Kiedy już wiemy dokładnie jaki samochód chcemy kupić, znamy jego cenę oraz wiemy na jakie wydatki nas stać, to możemy przystąpić do poszukiwania firmy, która nam pomoże w sfinansowaniu naszego zakupu. Najwygodniej i najłatwiej jest zrobić to w Internecie.

W sieci dostępne są zarówno porównywarki finansowe, kalkulatory kredytów samochodowych, RRSO, liczne porady dotyczące kredytowania samochodu oraz aktualne rankingi kredytów samochodowych na auta nowe i używane. Wybierając konkretną propozycję należy bardzo wnikliwie sprawdzić wszystkie jej parametry. Bardzo istotny jest wymóg ewentualnej wpłaty własnej. Nie zawsze banki chcą w całości finansować zakup samochodu. Czasami wymagana jest wpłata własna i może być ona na różnym poziomie.

Ważne jest również oprocentowanie kredytu oraz możliwe inne koszty. Należy sprawdzić również jakie są wymagania banku. Czy na przykład musimy mieć lub założyć konto w danym banku i ile kosztuje obsługa takiego konta. Kolejnym ważnym czynnikiem są lub mogą być wymagania ubezpieczeniowe naszego przyszłego pojazdu. Takie obowiązkowe ubezpieczenia samochodu potrafią być dość kosztowne, co podraża nasz kredyt. Ostatnim ważnym czynnikiem jest zabezpieczenie kredytu.