Kupujemy mieszkanie – kredyt hipoteczny

Postanowione! Zakupujemy mieszkanie, powinno się wreszcie zamieszkać na swoim. Ciut pieniędzy udało się uzbierać, chociaż z całą pewnością nie tak dużo, by obyć się bez kredytu. Zatem kiedy już udało się w jakiś sposób przyzwyczaić rodziców do tej okropnej koncepcji o wyfrunięciu dzieci z gniazda, jakie dla nich uwili, na drodze swej napotykamy kolejny problem. Należy znaleźć jakiś tani kredyt gotówkowy. No właśnie, ale który? I co w rzeczywistości oznacza tani kredyt gotówkowy? Ale może lepiej rozpocznijmy nie od rekonesansu na rynku pożyczek, a zdefiniowania swoich wymagań, wyobrażeń i zapatrywań na taki tani kredyt gotówkowy. Przede wszystkim: jaka wysokość rat będzie dla nas możliwa do udźwignięcia?

To chyba najistotniejsza kwestia, ponieważ od tego będzie zależeć czas, na jaki zawrzemy umowę. Zatem solidnie powinno się prześledzić, jak dużo co miesiąc możemy sobie wyjąć z portfela na nowy, swój lokal mieszkalny. Kolejne wcześniej wspomniane zagadnienie to okres, w jakim możemy płacić raty. Na 100% są kredyty hipoteczne, które trwają aż i po 20 lat, ale my jesteśmy w tej komfortowej sytuacji, iż wystarczy nam prosty kredyt gotówkowy. Więc ustaliliśmy już okres. W chwili obecnej liczymy, jak dużo z tego wyjdzie w razem. Szczęśliwie wychodzi nam dokładnie tyle, jak wiele jest potrzebne do pełni szczęścia. Więc do dzieła!

Rynek rządzi się swoimi wytycznymi. Bez wątpienia możemy powiedzieć, że w ogóle nie jest to dla nas korzystne, ale należy także spojrzeć na kapitalizm pod innym kątem. Ponieważ kontrahent opcję wyboru, rynek odpowiada na nasze zapotrzebowanie. A wszystko w myśl zasady „klient ma zawsze rację”. Ta zasada obowiązuje też w instytucjach finansowych, udzielających różnorakiego rodzaju pożyczek.

Dlatego też względnie nowym chwytem banków jest pożyczka bez dochodów.Wcześniej lub później spora część z nas będzie zmuszona do wzięcia pożyczki. Jak to z reguły w życiu bywa, gdy coś jest nam natychmiast potrzebne, to właśnie tego nie posiadamy. Załóżmy zatem, iż czas nagli, a moment życiowy wymaga od nas posiadania przy sobie znacznej kasy, jakiej nikt znajomy nie będzie mógł nam zaoferować. Przy tym w tej chwili pracujemy, co sprawia, iż sytuacja wydaje się być co najmniej beznadziejna. Co robić?

Dobrym wyjściem w przypadku takiego ekstremum jest pożyczka bez dochodów. Jednakże – jak łatwo się domyślić – przyznanie pożyczki w momencie, kiedy nie pracujemy nie jest tak łatwe jak w momencie, kiedy jesteśmy w stanie przedłożyć personelowi banku dokument o poziomie swoich wpływów, na podstawie którego wyliczana jest rata kredytu a także oceniana nasza rzeczywista wypłacalność. Dlatego należy uzbroić się w cierpliwość, o ile jednakże pomimo przeszkód cały czas interesuje nas pożyczka bez dochodów. Musimy odznaczyć się głównie przedsiębiorczością , a oprócz tego dobrym pomysłem na przyszłość, dzięki czemu udowodnimy instytucji bankowej, że warto obdarzyć nas zaufaniem.