Jak zwiększyć swoje szanse na kredyt gotówkowy?

Jak zwiększyć swoje szanse na kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, gdyż kredyty gotówkowe pozwalają na zaspokojenie wielu naszych potrzeb. Niestety, staranie się o kredyt to proces, który do przyjemnych raczej nie należy. Warto więc zdawać sobie sprawę z tego, jak można zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu.

Stabilne zatrudnienie na pewno pomoże

Jak już zaznaczono na wstępie, bank bez wątpienia może udzielić nam kredytu gotówkowego, ale po ówczesnej ocenie naszej sytuacji finansowej. Każda instytucja finansowa chce bowiem, aby kredyt został spłacony w terminie. Co może zwiększyć nasze szanse na uzyskanie pożyczki? Bez wątpienia stabilne zatrudnienie. Oczywiście największe szanse na kredyt gotówkowy mają osoby posiadające umowę o pracę na czas nieokreślony. W dość uprzywilejowanej sytuacji znajdują się także osoby, które posiadają umowę o pracę na czas określony. Jeżeli mamy umowę zlecenie bądź umowę o dzieło, nasze szanse na uzyskanie kredytu są oczywiście mniejsze. Z całą jednak pewnością, zatrudnienie w oparciu o umowę cywilnoprawną nie przekreśla naszych szans na zatrudnienie. Bardzo ważne jest bowiem to, abyśmy regularnie otrzymywali wpływy na konto. Jeżeli pensja będzie regularna i odpowiednio wysoka, nasze szanse na kredyt znacząco rosną.

Na co jeszcze bank może zwrócić uwagę?

Bank zwraca uwagę nie tylko na stabilne zatrudnienie, ale również na inne kwestie. Nie sposób zaprzeczyć temu, że może on chcieć sprawdzić, ile osób mamy na utrzymaniu. Im więcej osób zajmuje jedno gospodarstwo domowe, tym większe wydatki. Należy także liczyć się z tym, że bank będzie interesowała nasza historia kredytowa. Jeżeli posiadamy jakieś niespłacone zobowiązania kredytowe, nasze szanse na uzyskanie kolejnej pożyczki będą mniejsze. Bardzo zadłużone osoby mają niezmiernie niskie szanse na uzyskanie kredytu i należy mieć tego świadomość. W najlepszej sytuacji znajdują się osoby, które posiadają pozytywną historię poprzednich zobowiązań. Dobrze jest więc troszczyć się o pozytywną więź ze swoim bankiem. Wówczas szanse na uzyskanie zgody na zaciągnięcie zobowiązania kredytowego są największe. Nie sposób zaprzeczyć temu, iż każdy kredyt gotówkowy należy spłacać w terminie. W przeciwnym bowiem razie, niezmiernie ciężko będzie nam o budowę pozytywnej więzi z bankiem. Wskazane będzie zatem zastanowienie się nad tym, jaki rodzaj rat będzie dla nas najlepszy. Możemy zdecydować się na raty równe, raty malejące bądź też na raty rosnące. Każdy powinien wybrać indywidualnie.