Ile kosztuje konto dla spółki zoo?

Ile kosztuje konto dla spółki zoo?

Konto dla spółki to niemal nieodłączny element prowadzenia tego typu działalności. Za jego pomocą można przede wszystkim wykonywać różnego typu operacje finansowe, czy to względem innych firm, osób prywatnych czy instytucji państwowych, ale obecnie konta dla firm są jeszcze bardziej rozbudowane i często mają także wiele więcej ciekawych i użytecznych funkcji.

Jednak, jak łatwo się domyślić, w dużej mierze nie są one całkowicie darmowe – zazwyczaj będzie trzeba się przygotować na pewne opłaty, chociaż dużo tutaj zależy od szczegółów danej oferty. Kwestię tego, ile dokładnie kosztuje korzystanie z takiego konta i co na to wpływa omówimy dokładnie poniżej. Zapraszamy!

Konto dla spółki zoo – co wpływa na jego koszt?

W pierwszej kolejności trzeba wskazać, że konto dla spółki zoo (oraz innego typu spółek) nie ma jednolitej opłaty za wszystkie usługi. Opłata za prowadzenie konta, wydanie i korzystanie z karty debetowej, przelewy (osobno polskie, europejskie i poza granice Europy), wpłaty i wypłaty gotówki i inne tego kwestie rozpatrywane są indywidualnie.

Te najbardziej podstawowe, takie jak właśnie opłata za prowadzenie rachunku czy za kartę, a często także za przelewy wewnętrzne, wynoszą często 0 złotych, zwłaszcza w ofertach dla nowych klientów. W niektórych przypadkach żeby opłata została wyzerowana trzeba jednak najpierw spełnić określony warunek, na przykład wykonać określoną ilość transakcji w miesiącu bądź otrzymać wpływy na rachunek powyżej wskazanej kwoty.

Prowizje za wpłaty i wypłaty z bankomatów (wskazywane w procentach) i opłaty za przelewy zewnętrzne oraz zagraniczne to już kwestia bardziej indywidualna. Często wiążą się one z opłatą, chociaż oczywiście nie zawsze, dlatego przez założeniem konta warto dokładnie zapoznać się z tabelą opłat i prowizji, którą powinien udostępnić bank, czy to w oddziale, czy na swojej stronie internetowej.

Dlaczego warto dobrze zastanowić się przed wybraniem konta?

Wbrew pozorom opłaty za różne usługi związane z kontem mogą być uciążliwe, zwłaszcza, jeśli na przykład często wykonuje się przelewy (w przypadku większych firm może być ich miesięcznie nawet kilkaset, a wtedy już nawet opłata rzędu złotówki za jeden przelew okazuje się stosunkowo wysoką ceną).

Dlatego też, zwłaszcza, jeśli mowa o małej lub początkującej firmie, która ma ograniczone zasoby finansowe (ale nie tylko), zadbać o to, aby wybrać dobre konto dla spółek, z niskimi opłatami lub możliwością ich wyzerowania w przypadku aktywnego korzystania z karty lub rachunku. Na dłuższą metę można dzięki temu sporo zaoszczędzić.