Jak wybrać wykładzinę do biura?

Urządzanie biura wcale nie jest takim prostym zadaniem, jakim mogłoby się wydawać. Przestrzeń pracy powinna być nie tylko praktyczna, ale także estetyczna. Każdy pracownik powinien mieć swój kąt, ważna jest także wygoda klientów, dodatki i udogodnienia. Bardzo istotnym elementem wystroju biura staje się podłoga. Do najczęstszych rozwiązań należy położenie wykładziny. Jest ona estetyczna, wycisza podłoże, a dzięki wytrzymałości sprawdza się w miejscach użytku publicznego. Jak wybrać wykładzinę do biura? 

Wykładzina obiektowa do biura 

Wykładziny do biura różnią się od tych, które kładziemy w mieszkaniu. Dlaczego? Biuro jest miejscem publicznym, podłoga więc musi być wykonana z trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów. W biurach kładzie się wykładzinę obiektową, której nie straszny jest duży ruch, deptanie i chodzenie. Wykładziny obiektowe mają klasę użytkową między 31 a 34. Oznacza to, że są one wytrzymałe i odporne na ścieranie oraz przetarcia. Jednocześnie łatwo się je czyści, dzięki czemu są proste w utrzymaniu. Rozwiązania mamy trzy. Wykładziny obiektowe do biura dzielą się na trzy typy: wykładziny dywanowe (w rolce lub kostce), PVC oraz panele LTV. 

Wykładzina dywanowa 

Wykładzina obiektowa dywanowa jest najpopularniejszym rozwiązaniem, które możemy znaleźć w biurach. Chyba każdy z nas chociaż raz był w biurze, które było wyłożone wykładziną dywanową. Dużą zaletą tego rodzaju wykładzin są ich właściwości wyciszające. Wyciszone są nie tylko kroki, ale także rozmowy i inne hałasy. Możesz się zastanawiać, co wspólnego mają rozmowy z podłogą? Wbrew pozorom bardzo dużo. Dźwięk odbija się od każdej powierzchni w pomieszczeniu, również od podłoża. W przypadku drewnianych podłóg (lub innej twardej posadzki) w połączeniu z  dużymi przestrzeniami tworzy się pogłos. Wykładzina dywanowa niweluje to zjawisko, dzięki czemu pracownicy nie będą rozproszeni dodatkowymi bodźcami. Co ważniejsze wykładziny biurowe wykonane z poliamidu są odporne na ogień, co oznacza, że są nie tylko praktycznym wyborem do biura, ale także wyjątkowo bezpiecznym. 

Wykładzin PVC

Drugim wyborem są wykładziny PVC. Również wyciszają pomieszczenia, chociaż w mniejszym stopniu, są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Natomiast od wykładzin dywanowych różnią się wyglądem. Wykładziny PVC są gładkie, mogą imitować drewno, kafelki lub być w jednolitym kolorze. Wykończenie podłoża możemy dobrać do estetyki biura i stworzyć bardzo ciekawe połączenia. Jednak nie tylko wygląd się liczy. Wykładziny biurowe  PVC są antypoślizgowe, łatwo się je czyści oraz posiadają dobrą izolację akustyczną i termiczną. 

Dodaj komentarz