Gruzmax wywóz odpadów Warszawa – postaw na profesjonalizm 

Kiedy zacząć planowanie wywozu gruzu? Im wcześniej, tym lepiej. Dzięki temu na bieżąco będziesz mógł pozbywać się odpadów. Każdy remont wiąże się z powstawaniem dużej ilości odpadów budowlanych. Warto jednak wiedzieć, że nie możemy wyrzucić ich do kontenerów na śmieci komunalne. Postaw na Gruzmax wywóz odpadów Warszawa i pozbądź się gruzu w prosty i szybki sposób. 

Jakie są rodzaje gruzu? 

Czy rodzaje gruzu mają znaczenie? Jak najbardziej i z tego względu nie możemy wrzucić wszystkich odpadów remontowo-budowlanych do jednego kontenera. Zanim jednak zamówisz odpowiednie kontenery, warto zapoznać się z rodzajami gruzu. Wśród nich możemy wymienić trzy grupy – gruz czysty, mieszany i zanieczyszczony. Do gruzu czystego zaliczamy wszelkie pozostałości po wyrobach ceramiki budowlanej, w tym dachówki, skute płytki, miałki tynk, a także fragmenty betonu lub cegieł. Co ważne, w tej grupie może się znaleźć także ceramika łazienkowa, ale nie powinna przekraczać 20 proc. całości odpadów. Grupa druga, czyli gruz zmieszany, to natomiast wszystkie powyższe odpady i do tego folia malarska, opakowania plastikowe, butelki PET, drewno, złom i szkło. Jak możesz się domyślać, grupa trzecia zawiera wyżej wymienione odpady i dodatkowo worki, wiadra po malowaniu, styropian oraz inne poboczne odpady remontowe. 

Bardzo ważna jest segregacja tych odpadów, gdyż część z nich może ponownie się przydać. Na przykład czysty, pokruszony gruz nadaje się do stworzenia wylewki pod fundamenty, podjazdy, drogi itp. Z tego względu wywóz gruzu należy zaplanować wcześniej, tak aby wybrać odpowiednie kontenery. 

Jakie są sposoby na utylizację gruzu?

Co zrobić z gruzem po remoncie? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które borykają się z renowacją domu lub mieszkania. Odpowiedź jest prosta – wystarczy wynająć kontener, który zazwyczaj idzie w parze z usługą wywozu gruzu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musisz samodzielnie zajmować się utylizacją. Cały proces jest nieskomplikowany i szybki. Jedna kwestia formalna, która będzie leżała po Twojej stronie, to uzyskanie pozwolenia od Urzędu na postawienie kontenera w danym miejscu – w tym na przykład na podwórku, chodniku, czy ulicy. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kontenera? 

Przede wszystkim na rozmiar. W tym celu powinniśmy oszacować ilość odpadów, które dopiero powstaną. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, możesz poprosić o pomoc firmę zajmującą się wywozem gruzu. Pracownik pomoże Ci dobrać kontener nie tylko pod względem wielkości, ale także rodzaju. 

Dodaj komentarz